Alf, Adamsovci i Baywatch v novej televízii: Divákom sa roztrhne vrece s kultovými klasikami

14.06.2024

Slovákom pribudne nový televízny kanál.

Televízna rodina skupiny Markíza sa už od pondelka 15. júla 2024 rozrastie o ďalšieho člena, ktorým sa stane úplne nová stanica Markíza Klasika.

Web Markízy informuje, že na obrazovky sa vďaka nej vrátia osvedčené televízne značky, z ktorých mnohé nadobudli doslova kultový charakter. Mali by sme sa tak pripraviť sa na poriadnu nádielku legendárnych seriálov a filmov, ale aj nezabudnuteľných televíznych šou, ktoré nepochybne potešia každého, kto je skutočný "klasik".

Už počas prvých dní vysielania diváci uvidia legendárne tituly Pobrežná hliadka, Berly Hills 902 10, Kobra 11, Rodina Adamsovcov, francúzske funessovky, Nemocnica na okraji mesta a ďalšie česko-slovenské filmové a seriálové klasiky.

„Markíza Klasik prinesie najmä overené tituly zo zahraničnej produkcie, doplnené o klasickú slovenskú a českú televíznu zábavu. Zameraná bude na cieľovú skupinu všetkých milovníkov televíznej klasiky, primárne vo veku od 35 do 64 rokov," uviedla stanica.

Ako bude vysielať

Markíza Klasik bude vysielať 24 hodín denne na území Slovenska prostredníctvom operátorov platených káblových, satelitných a IPTV televíznych služieb, výlučne iba vo Full HD kvalite. Sledovanosť novej stanice bude štandardne meraná v rámci spoločnosti PMT.

Skupina Markíza v súčasnosti na Slovensku prevádzkuje televízie Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI a špeciálne pre český trh je určená stanica Markíza International. 

Obchodne tiež zastupuje českú televíziu Nova International a prémiové športové stanice Nova Sport 3 SK, Nova Sport 4 SK a Nova Sport 5 SK.