EURO 2020: Českí komentátori o prehre SR: Slováci majú problém, trest sa deaktivitu!

18.06.2021

Slovenskí futbalisti si komplikujú cestu za postupom zo skupiny. Po výhre nad Poliakmi nestačili na Švédov. Severanom podľahli 0:1.

Luboš Kalouda a Jiří Štěpán. Reprofoto ČT Sport
Luboš Kalouda a Jiří Štěpán. Reprofoto ČT Sport

„Slováci majú problém. V poslednom zápase hrajú so Španielmi. A tá úvodná výhra nad Poľskom je dnes devalvovaná," skonštatoval bezprostredne po odpískaní zápasu v Petrohrade komentátor Českej televízie Jiří Štěpán.

Proti Španielom nastúpia zverenci Štefana Tarkoviča v stredu o 18.00 v Seville.

„Za tú svoju deaktivitu boli potrestaní. Ako hrali na konci, tak mali byť aktívnejší celý druhý polčas. Hrať viac a ísť tomu naproti. Švédsko tomu išlo naproti. Vytvorilo si šance, dalo jediný gól, držalo hru a preto dnešné stretnutie vyhralo," pridal sa komentátor a bývalý futbalista Luboš Kalouda.

Švédsko má po remíze so Španielskom (0:0) nahrané štyri body, čo mu môže stačiť na postup z E skupiny, pripomenul Štěpán..

„Toľko bodov Slovákom stačilo na minulom Eure. Emil Forsrberg ukázal, aký je dôležitým hráčom vo Švédsku. Dal kľúčový gól. Nie, že by to bol zápas, ktorý by dvíhal ľudí zo sedačiek. Ale Švéd odviedli to, čo sa od nich čakalo," konštatoval Štěpán.

„Na Slovensku bude veľké sklamanie. No a teraz je otázka, ako sa Slováci dostanú do ďalšieho zápasu so Španielskom," dodal.