EURO 2020: Turnaj rozohrajú neďaleko hraníc, ako sa dostať do Budapešti?

09.06.2021

Od soboty sa začína futbalové Euro 2020. Hoci Slováci odohrajú duely v Petrohrade a Seville, za top futbalom môžete vycestovať do neďalekej Budapešti.

Budapešť
Budapešť

Čo sa týka podmienok vstupu občanov SR na Majstrovstvá Európy vo futbale v Budapešti, stanovuje ich maďarská strana a tamojšia polícia, tie zverejnili na webe slovenskej diplomacie

Na sociálnej sieti to uvádza štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus.

Ak ste zaočkovaný voči covidu, čaká vás najmenej cestovateľských povinností. Slovensko bude uznávať všetky vakcíny, ktoré sa využívajú v Maďarsku. Táto dohoda je vzájomná.

„Vstup z Maďarska na Slovensko však bude podmienený ešte jedným malým dodatkom k maďarskému očkovaciemu preukazu. Ten musí obsahovať spresňujúcu informáciu, a to konkrétne dátum, kedy bola osoba zaočkovaná (aby sme mohli naplniť pravidlá o čase po zaočkovaní vychádzajúce z našej vyhlášky). Maďarsko uznalo slovenský očkovací certifikát bez pripomienok, nakoľko tento v sebe termín zahŕňa automaticky," píše Klus.


Zápasy v Budapešti

  • utorok, 15. júna: Maďarsko - Portugalsko (skupina F, čas 18:00)
  • sobota, 19. júna: Maďarsko - Francúzsko (skupina F, čas 15:00)
  • streda, 23. júna: Portugalsko - Maďarsko (skupina F) čas 21:00)
  • sobota 27. júna: 16-finále 1C - 3D/E/F (čas 18:00)


Možnosť aj pre nezaočkovaných

Nasledujúce podmienky sa vzťahujú na tých občanov, ktorí sa nedali zaočkovať alebo nemajú z nejakého dôvodu očkovací certifikát:

Ako divák medzinárodného športového, respektíve kultúrneho podujatia, ktoré sa koná v Maďarsku môžete vstúpiť na územie Maďarska za nasledovných podmienok:


  • a) môžete byť na štátnej hranici podrobený lekárskemu vyšetreniu, ktoré je potrebné podstúpiť,
  • b) ste povinný preukázať sa vstupenkou , ktorá vás oprávňuje na návštevu športového alebo kultúrneho podujatia, c) a musíte sa preukázať negatívnym testom v maďarskom alebo anglickom jazyku, ktorý bol vykonaný najneskôr 3 dni pred vstupom.

Osoba však nemôže vstúpiť na územie Maďarska, ak:

  • a) sa počas lekárskeho vyšetrenia objaví podozrenie na ochorenie,
  • b) sa nepreukáže vstupenkou, alebo c) existujú pochybnosti o pravosti vstupenky.

Viac aktuálnych informácií zo Zastupiteľského úradu SR v Budapešti nájdete aj na webe veľvyslanectva.

.