FOTOGRAFIE: Rozsiahly požiar parkovacieho domu v Bratislave – deň po

06.03.2022

V bratislavskom Ružinove horel v sobotu večer parkovací dom. Pozrite si fotografie z miesta deň po požiari.

blog dedinsky.sk
blog dedinsky.sk

Polícia z Bratislavského kraja na sociálnej sieti zhrnula príčiny tejto udalosť. Doplnila, že sú už predmetom vyšetrovania.

<< Video po požiari nájdeš tu >>

Zhrnuje polície k sobotnej udalosti v hlavnom meste v plnom znení:

  • Viac ako tri desiatky bratislavských policajtov dohliadali počas včerajšej noci na bezpečnosť občanov ako aj vodičov, v súvislosti s rozsiahlym požiarom v mestskej časti Ružinov.
  • Podľa doterajších informácii k požiaru malo dôjsť z doposiaľ presne nezistených príčin v čase krátko pred 19.30 h na treťom poschodí šesťposchodového parkovacieho domu na Drieňovej ulici. Požiar sa následne rozšíril aj na ďalšie poschodia, pričom v jeho dôsledku došlo k silnému zadymeniu okolia miesta požiaru.
  • Z bezpečnostných dôvodov policajti v čase po 23.00 h uzatvorili aj okolité ulice a to Medzilaboreckú, časť Tomašikovej ulice a Drieňovú ulicu pre motorové vozidlá, pričom okolie miesta požiaru ohradili.
  • Krátko pred 23.30 h došlo následne k zrúteniu časti budovy zo strany Tomašikovej ulice. V dôsledku požiaru došlo aj k poškodeniu skladových priestorov a obchodných priestorov.
  • Presná výška spôsobenej škody je v súčasnosti predmetom prebiehajúceho vyšetrovania a dokazovania.
  • Vyšetrovaním okolností ako aj presných príčin za ktorých došlo k požiaru sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II ako aj policajti bratislavskej krajskej kriminálky. Miesto požiaru policajti zabezpečujú aj naďalej

FOTOGALÉRIA: