JOJ Šport prezradil detaily: Kto stanicu môže sledovať a čo ponúkne?

06.10.2021

Jojka prišla s podrobnosťami o svojej novej športovej stanici v deň ostrého štartu.

Generálny riaditeľ TV JOJ Marcel Grega, Foto: FB/MG
Generálny riaditeľ TV JOJ Marcel Grega, Foto: FB/MG

JOJ Šport spúšťajú prakticky tichým spôsobom, za čo si Jojka vyslúžila kritiku na sociálnych sieťach. Tlačová správa pre médiá prichádza s viacerými podrobnosťami.

Hlavnými ťahákmi vysielania JOJ Šport sú slovenskí športovci. Stanica píše, že sa odhodlala dlhodobo podporovať slovenský šport prostredníctvom najväčších domácich a zahraničných prenosov a športových udalostí, v ktorých naši športovci pôsobia, prostredníctvom slovenských líg a súťaží, či formou predstavovania mladých juniorov a športových talentov.

„Už pri zrode myšlienky o športovom kanáli nás nadchla predstava vytvorenia väčšieho zázemia pre lokálne športy a športovcov, ktorí majú mnohokrát v zahraničí rozbehnuté skvelé kariéry, no nemajú takú pozornosť, akú by si zaslúžili. Aj to je naša misia - viac upriamiť pozornosť na to, na čo môžeme byť ako Slováci právom hrdí," hovorí šéf projektu JOJ Šport Roman Neuschl.

Mix športu

JOJ Šport má ambíciu trvalo podporovať domáci vrcholový, mainstreamový aj menšinový šport, no vo svojej ponuke nezabudne ani na najsledovanejšie svetové športové eventy.

„Našim divákom sa snažíme ponúknuť taký staničný mix, ktorý uspokojí väčšinu diváckeho spektra, pričom práve športový obsah má v lineárnej televízii rastúcu perspektívu," uviedol generálny riaditeľ JOJ Group Marcel Grega.

„Do nášho vôbec najväčšieho staničného portfólia na Slovensku pribudne očakávaný nový športový kanál JOJ Šport, ktorého spustením rozširujeme naše dlhodobé pôsobenie v oblasti podpory slovenského športu a športovcov. Nová stanica sa stane domovom širokého spektra domácich súťaží, lokálnych aj zahraničných podujatí so slovenským zastúpením, ako i nastupujúcej mladej generácie talentov či veľkých svetových eventov, ktoré právom priťahujú pozornosť športových fanúšikov i širokého publika," napísal na sociálnej sieti.

Exkluzívnym partnerom projektu JOJ Šport sa stala spoločnosť Tipos, národná lotériová spoločnosť, a. s., ktorá je najväčším donorom športu na Slovensku a podporuje projekty zo športovej oblasti.

Zoznam šíriteľov signálu JOJ Šport

Stanicu si môžu diváci naladiť cez anténu v DVBT a šíri ju väčšina televíznych operátorov. Prvým spolupracovníkom v oblasti šírenia TV signálu JOJ Šport bola spoločnosť M7 Group, ktorá je majiteľom satelitných platforiem Skylink a freeSat.

Signál bude distribuovaný prostredníctvom ďalších veľkých operátorov ako UPC, Orange Slovensko, 02 Slovakia a prostredníctvom členov Slovenskej asociácie pre káblové telekomunikácie (SAKT), ktorá združuje značnú časť prevádzkovateľov káblových sietí na Slovensku.

ANTIK Telecom, s.r.o, ARTOS, a.s, BBX, s.r.o., EHS, s.r.o., freeSAT, GeCom, s.r.o., Kabelko, s.r.o, Korex Networks, Lepšia Káblovka, s.r.o., MARTICO, s.r.o., O2 Slovakia, s.r.o., Orange Slovensko, OSTV, .s.r.o., SATRO, s.r.o., Skylink, SledovanieTV.sk, s.r.o., Slovanet, a.s., SlužbyT, s.r.o., Smart Comp., a.s., UPC BROADBAND SLOVAKIA, s.r.o.

V stredu sa obrazovky JOJ Šport rozžiaria po prvýkrát.

„O 19.40 hod. privítame divákov v novom športovom štúdiu a o 19.50 hod. budú športoví fanúšikovia svedkami historickej udalosti. Na Slovensko prichádza CEV Liga majstrov a prvý zápas slovenského volejbalového reprezentačného tímu si môžu milovníci športu pozrieť práve na stanici JOJ Šport," informuje TV JOJ v správe.