Koniec na chvoste ligy: Pri záchrane Pohronia som rovnaký optimista, hovorí kapitán Petr Pavlík

09.02.2021

Dve vydarené dohrávky jesenných kôl a z naj kandidáta na zostup z ligy je odrazu mužstvo bojujúce o stred tabuľky. Futbalisti Pohronia cez víkend porazili Nitru 3:1, v utorok dvoma gólmi pokorili aj Sereď. Čo sa v Žiari nad Hronom deje? Odpovedá kapitán Petr Pavlík.

Zdroj: Facebook / FK Pohronie
Zdroj: Facebook / FK Pohronie

Ďalší vyhratý ostrý zápas v rade, Aký bol?

Terén bol veľmi zložitý a do toho ešte začalo pršať a snežiť. Bolo to nepríjemné a vedeli sme, že postupom času ihrisko dostane ešte viac zabrať. Ale chceli sme hrať jednoducho a nekomplikovať si zbytočne život. To sa nám pomerne darilo. V prvom polčase sme mali pár šancí, ktoré sme však nedotiahli ku gólom. Sereď mala nebezpečné štandardky, po nich sa protihráči snažili dostať do zakončení. Chvalabohu, dobre to pre nás dopadlo.

V druhej polovici ovplyvnila dianie červená karta Hučka. Boli sme v presile a čakali sme na príležitosť. Súper dal vlastný gól a druhý na 2:0 padol v podobe penalty. Potom sme sa už snažili neinkasovať. Škoda, mohlo to skončiť ešte s vyšším rozdielom. Ale za výsledok sme spokojní.

Na druhej strane, góly nepadli z hry. Čo na to hovoríš?

Úprimne? Je mi úplne jedno, či sme dali gól z penalty, vlastenec alebo akýkoľvek iný (smiech...). Každý sa počíta a v našej situácii potrebujeme každý strelený gól. Teším sa, že to chalanom od víkendu začalo padať. Verím, že v ďalších zápasoch budeme premieňať šance.

Fotografie zo sociálnych sietí prezrádzali, že nálada v kabíne Pohronia je výborná.

Všetko sa to odvíja od výsledkov. V jeseni sme vyhrali jeden zápas a veľa remizovali. Pri niektorých remízach sme doťahovali straty. Boli aj také, pri ktorých sme 3 body stratili. Vtedy bola atmosféra naozaj všelijaká.

Chceli sme vyhrávať, nedarilo sa. Teraz to vyšlo v dvoch dohrávkach stopercentne. Super. Verím že tak prichádza do kabíny väčšia sebaistota a sebadôvera na každého hráča. Ako sa hovorí, ideme od zápasu k zápasu. Uvidíme, na čo to bude stačiť.

Zdroj: Facebook / FK Pohronie
Zdroj: Facebook / FK Pohronie

Cez víkend ste porazili Nitru 3:1, teraz Sereď. Bolo na posledných zápasoch badať, že sa tím zlepšuje?

Rozdiel bol v tom, že cez víkend sme hrali na umelke, v utorok to bolo na prírodnej tráve. Pod utorkový zápas sa vo veľkom rozsahu podpísalo zlé počasie a potom aj kvalita hry. Už sa nedal predvádzať nejaký zložitý futbal.

Vedeli sme, že ak budeme na vlastnej polovici vymýšľať zložité veci, môže sa nám to vypomstiť. To bol základ úspechu. V utorok sme podali tímový výkon. Musím chalanov zaň pochváliť. Zomkli sme sa v neľahkej situácii.

Sleduj futbalové rozhovory aj na Facebooku:

Cez víkend ste porazili Nitru 3:1, teraz Sereď. Bolo na posledných zápasoch badať, že sa tím zlepšuje?

Na konferencii po zime vedenie uviedlo, že si mal ako kapitán za úlohu pomôcť skĺbiť nových hráčov so staršími hráčmi. Podarilo sa?

Ešte je skoro hovoriť, či sa mi to podarilo. Verím, že sme si v kabíne dobre nastavili pravidlá. Mali sme posedenie, počas neho sme si všetci povedali, čo od seba očakávame Predsa len, do kabíny teraz prišlo množstvo nových hráčov.

Postupne sa spoznávame. Mali sme prípravu a trvala len vyše mesiaca. Krátka doba. Ale dúfam, že noví chalani pochopili, že Pohronie môže byť pre nich odrazovým mostíkom. Ak oni pomôžu nám, tak tím ich môže nakopnúť ďalej. Aj o tom to je. Nech sa noví chalani ukážu, majú na to potenciál.


Padla z hráčov po dvoch výhrach psychická deka? Alebo si nezdary takto nevnímal?

Až takto som to nevnímal. Pretože v jeseni sme odohrali aj veľmi dobré zápasy. Proti ktorémukoľvek súperovi sme si len dokázali, že vieme hrať futbal. Akurát sme mali trochu smolu. Alebo nás stála zápas hoci aj malá chybička.

Ja som bol presvedčený, že dobré výsledky ešte len prídu a teraz prišli. Paráda. Ale nemôžeme sa s tým uspokojiť. Už sa sústredíme na víkendový zápas s Michalovcami. Chceme v ňom doma bodovať. Až po základnej časti sa môžeme pozerať na tabuľku, kde sa nachádzame a na čo nám to stačilo.

Sú Michalovce dobrý súper na natiahnutie víťaznej šnúry?

Stále je to v tabuľke veľmi vyrovnané. Mančaft zo spodu vyhrá dva zápasy a dostane sa v tabuľke kdesi hore. A platí to aj opačne. Ukolíšeme sa s pocitom, že máme odrazu body a stále to môže dopadnúť zle. Kým nebude jasné, že sme v lige zachránení, nemôžeme hovoriť o splnenej misii. Predsezónny cieľ bolo udržať sa v lige. Ak dosiahneme viac, bude to len plus.

Si dnes väčším optimistom, že sa Pohronie zachráni, než si bol na jeseň?

Nie som. Som stále rovnakým optimistom. Od začiatku som presvedčený, že máme mančaft a silu zachrániť sa. Dielčie neúspechy v podobe nevydarených kôl som nebral tragicky. Veril som, že tím má tú silu a som presvedčený na záchranu určite máme.

Káder Pohronia na jarnú časť ligy

  • brankári: Libor Hrdlička, Tomáš Jenčo, Samuel Dovec,
  • obrancovia: Richard Župa, Samuel Jenat, Willie Britto, Petr Pavlík, Andrej Štrba, Bernard Petrák, Dominik Špiriak, Thomas Heurtaux,
  • stredopoliari: Ismael Dao, Cedric Badolo, James Weir, Mallé Ladji, Patrik Blahút, Élie-Gaël N'zeyi Kibonge, Martin Adamec, David Bangala, Peter Mazan,
  • útočníci: Alieu Fadera, Petr Galuška, Adler da Silva Parreira, Ondřej Chvěja,

Príchody:

  • brankár: Libor Hrdlička (hosťovanie z Karvinej),
  • obrancovia: Samuel Jenat (Petržalka), Willie Britto (hosťovanie z FC Zürich), Andrej Štrba (L. Mikuláš), Thomas Heurtaux (Švajčiarsko, voľný hráč),
  • stredopoliari: Ismael Dao (Pobrežie Slonoviny, akadémia), Mallé Ladji (Mali, akadémia), Élie-Gaël N'zeyi Kibonge (Francúzsko, voľný hráč) a Martin Adamec (Nitra),
  • útočníci: Petr Galuška (hosťovanie z Karvinej), Adler da Silva Parreira (Stade Nyonnais, Švajčiarsko) a Ondřej Chvěja (hosťovanie z Ostravy),

Odchody:

Peter Chríbik, Kojo Matić, Bonfils-Caleb Bimenyimana, Viktor Vondryska, Michal Obročník, Patrik Jacko, Ivan Audino, Martin Repiský.

Športové články na Fajnoviny.sk