Nové lety z bratislavského letiska

31.01.2022

Od februára sa z Bratislavy bude lietať viac. Informoval o tom na sociálnej sieti minister dopravy Andrej Doležal.

„Po tom, čo letecké spoločnosti v januári na Letisko Bratislava zrušili množstvo letov pre omikron, to už vo februári vyzerá lepšie," napísal v statuse.

Pozrite si, ako často a kam sa bude lietať. Pre aktuálne informácie sledujte stránky dopravcov a tiež www.bts.aero

Letové poriadky väčšiny liniek sa tak opäť pomaly dostávajú do normálu, napísalo na Facebook bratislavské letisko. „Opatrenia vo viacerých krajinách, kam sa z Bratislavy lieta, napríklad v Británii či Dánsku, sa majú vo februári ďalej uvoľňovať. Znamená to, že letecká doprava zasiahnutá vlnou omikronu, by sa mala začať postupne obnovovať," doplnilo.

Ryanair od februára prevádzkuje v hlavnom meste celkom 14 priamych spojení. Každý pondelok a piatok sa bude lietať do Bruselu, Kodane, Bologne a Eindhovenu. Do írskeho Dublinu sa cestujúci dostanú každý deň v týždni okrem piatku. 5-krát týždenne bude fungovať aj linka do Londýna Stansted, 3-krát týždenne do Birminghamu a 2-krát týždenne do LeedsuBradford a Manchesteru.

V prípade, že je cieľovou destináciou Taliansko, lety do Milána (Bergamo) budú prevádzkované 4-krát týždenne a do Ríma (Ciampino) každý utorok a sobotu. Cestujúci tiež môžu využiť linky na Maltu (každá streda a nedeľa), kanársky ostrov Lanzarote (každú sobotu) a do Kyjeva (Borispol) každý pondelok, piatok a nedeľu.

Fungovať budú aj 4 spojenia s prestupom v Miláne (Bergamo), pričom batožina bude odbavená na letisku v Bratislave až do koncovej destinácie- napr. do Cagliari, Catanie, Porta a Valencie.

Spoločnosť Wizz Air má vo februári 2 priame linky a to 5- krát týždenne do Kyjeva (Zhuliany) a 3- krát týždenne do Londýna (Luton).