Pohostinstvá sú pred krachom, Plzeňský Prazdroj Slovensko im podáva pomocnú ruku

24.04.2020

TLAČOVÁ SPRÁVA: Počet prevádzok, ktoré ohlásili zatvorenie, každým dňom narastá. Situácia je o to viac dramatickejšia, tvrdí obchodný riaditeľ pre prevádzky a reštaurácie Plzeňský Prazdroj Slovensko Branislav Kubiš.
Zdroj: Pixabay
Zdroj: Pixabay

Pivovar predpokladá, že straty jednotlivých podnikov budú ešte vyššie „Preto sme ako líder v kategórii čapovaného piva na Slovensku podnikli viacero ráznych záchranných opatrení a do okamžitej pomoci pre podniky sme už investovali viac ako milión eur, aby sme zamedzili ich krachu a zatváraniu," uviedol.

Pivovar preto odložili splatnosť faktúr kreditným zákazníkom o 30 dní od oficiálneho uvoľnenia opatrení, aby pomohol zmierniť dopady koronakrízy a zlepšiť cashflow svojich partnerov.

Plzeňský Prazdroj Slovensko sa stal partnerom iniciatívy Podpor svoj pub, ktorá podáva pomocnú ruku všetkým prevádzkam na celom Slovensku.

„Napriek našej enormnej snahe však intenzívne vnímame vyjadrenia ďalšej skupiny prevádzkarov, že v aktuálnom nastavení vydržia približne mesiac, potom sa začne rozhodovať o ich definitívnom osude," skonštatoval Kubiš.

Viac v tlačovej správe spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko >>