Prvé reakcie zlatej Petry Vlhovej z Pekingu: Môžete oslavovať!

09.02.2022

Slovenská hymna zaznela aj na olympiáde v Pekingu. Petra Vlhová sa v stredu stala olympijskou víťazkou v lyžiarskom slalome.

Foto: Stream RTVS
Foto: Stream RTVS

Neďaleko Pekingu pritom triumfovala z 8. miesta po prvom kole. O 8 stotín sekundy zdolala striebornú Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú, bronz má Švajčiarko zásluhou Wendy Holdenerovej s odstupom 0,12 s.

Peťa získala pre Slovensko historické zlato v alpskom lyžovaní pod piatimi kruhmi a prvú medailu na tohtoročnej zimnej olympiáde.

„Ťažko povedať, čo momentálne prežívam. Miešajú sa vo mne rôzne emócie. Je ťažké opísať to. Po prvom kole to bolo veľmi náročné. Samozrejme, najmä ja od seba som očakávala lepší výkon. Snažili sme sa to hodiť za hlavu. Som naozaj šťastná, že všetci členovia môjho tímu mi verili. Bez nich by som to nedokázala. Opakovali, že som silná a že dokážem aj nemožné. Vďaka nim som sa dokázala stať olympijskou víťazkou," povedala Vlhová na RTVS.

„Ďakujem, že ste boli pre mne, a že ste stále so mnou. Aj keď to niekedy nevyjde. Aj to nemožné sa dá uskutočniť a ja vám všetkým ďakujem. Dúfam, že si to užijete rovnako ako my. Pozdravujem všetkých. Môžete oslavovať!"

Po titule majsterky sveta v obrovskom slalome v roku 2019 sa dnes vyhrala na ďalšom vrcholnom podujatí. Svoje úspechy, v ktorej je aj veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári (2021).