Správna desiata môže zachrániť vaše chudnutie

25.03.2022

Postupne sa nám otepľuje a pomaly sa blíži čas výletov do prírody. Vybrať si správnu desiatu, keď ste po diéte alebo práve diétu držíte, môže byť problém.

Foto: KetoMix
Foto: KetoMix

Článok je v spolupráci s KetoMix

Správnym riešením rozhodne nie je jedno vynechať, pretože sa vyhladujete a potom zjete všetko, čo vám príde pod ruku.

Máme pre vás pár tipov na chutné a rýchle dobroty, ktoré sú vhodné počas chudnutia aj na udržanie novej váhy.

Tip na správnu dobrotu po diéte

Vyskúšajte DailyMix jogurtové pyré v praktickom balení na cesty. Ktorá príchuť je vaša obľúbená? Máme pre vás banán, pomaranč alebo višňu. Na výlet odporúčame aj skvelé DailyMix smoothie. Môžete si vybrať z 3 príchutí: ananás-kokos, jahoda-banán alebo malina-čučoriedka.

Tip na dobrú keto desiatu

Ideálnou desiatou na cesty, keď práve držíte keto diétu, je proteínová tyčinka. V batohu alebo vo vrecku nezaberie takmer žiadne miesto. Máme pre vás čokoládovú, vanilkovú alebo jahodovú.

Pain au chocolate..alebo pečivo s kúskami čokolády

Ak si chcete dopriať sladkú desiatu, ale nenarušiť pritom svoju diétu, toto je recept práve pre vás. Na chutnom malom pečive s kúskami čokolády si môžete pochutiť už od 1. fázy KetoMix diéty.

Čo budete potrebovať na 1 porciu:

  • 1 vyšľahaný bielok,

  • 1 odmerka zmesi na KetoMix žemle,

  • 10 ml mandľového nápoja bez sacharidov,

  • ½ lyžičky prášku do pečiva,

  • 1 g KetoMix vanilkovej príchuti,

  • 2 štvorčeky čokolády bez cukru.

Postup

Najskôr si pripravte cesto. Z bielkov si odložte 1 lyžicu na neskôr a zo zvyšku vyšľahajte tuhý sneh. V miske zmiešajte zmes na žemličky, prášok do pečiva, vanilkovú príchuť a mandľový nápoj. Postupne do tejto zmesi zapracujte sneh z bielkov.

Cesto dajte na chvíľku odpočívať do chladničky. Cesto rozdeľte na 2 kusy. Každý vyvaľkajte na placku, na ktorej kraj dajte štvorček čokolády bez cukru.

Placku zrolujte okolo čokolády a vytvorte mini závin. Položte na plech s papierom na pečenie. Obidva kúsky potrite odloženou lyžicou s bielkom. Vložte do rúry vyhriatej na 180°C. Pečte asi 20 minút.