Tréner Ružomberka: Nespokojný s bodom so Slovanom? Vyzeral by som veľmi smiešne

14.02.2021

Striasť sa remízových výsledkov. To bolo jednou z najväčších želaní trénera Ružomberčanov Jána Haspru pred jarnou časťou vo Fortuna lige. Jeho zverenci mu toto želanie ešte nesplnili.

Zdroj: rtvs.sk / stream
Zdroj: rtvs.sk / stream

Liptáci si sobotu body delili po bezgólovej remíze. Hostili však úradujúceho majstra.

Čo na to hlavný kormidelník MFK? V rozhovore po zápase so Slovanom povedal jasný názor.

V sobotu ste po stretnutí konštatovali že ste hrali proti najlepšiemu mužstvu ligy. Ste s bodom spokojný, alebo vás mrzí, že váš tím 2 stratil?

(Smiech...) To by som musel vyzerať veľmi smiešne, keby som po zápase so Slovanom Bratislava bol nespokojný s bodom. Veľmi k tomu prispel aj ten terén, ktorý aj podľa trénera Slovana viac prial mužstvu, ktoré bráni. My sme v tomto stretnutí boli vo väčšine v defenzívne. V prvom polčase to ešte bolo vyrovnané. Po prestávke už mala hra Slovana parametre smerom dopredu a vytvorili si aj výborné šance.

Tím má po odchode Matúša Macíka novú brankársku jednotku, ktorá belasých vychytala na nulu.

Čo sa týka brankára Ivana Krajčírika, patril medzi najlepších hráčov zápasu. Veľmi ma potešil a podal výborný výkon. Po odchode Matúša má všetky predpoklady na to, aby ho 100-percentne nahradil.

Pred jarou sa vás novinári pýtal na „bodový plán" do posledných štyroch kôl základnej časti. Neprezradili ste ho. Po Slovane máte ešte ViOn, Senicu a Žilinu. Budú dve najbližšie kolá pre Ružu najkľúčovejšie?

Chceme ísť do prvej šestky. Takže proti súperom ako je Senica alebo ViOn treba vyhrať alebo uhrať body. Senica zaujímavo poskladala mužstvo. Možno potrvá ešte nejaký čas, kým sa správne zohrá. Ale môže byť úspešné.

Žilina je pre mňa najpríjemnejším prekvapením ligy. Paľovi Staňovi sa podarilo vhodne skĺbiť mladých hráčov so skúsenejšími, hrajú pekný futbal a získavajú body. Zápasy s MŠK sú pre nás vždy plné náboja a mojím hráčom verím, že proti Žiline môžu byť úspešní.

V zime vám odišiel do Ruska Ladislav Almási je. Vidíte za neho v kádri adekvátnu náhradu?

Máme tam tiež 6-gólového Martina Regálihoa. Bol by som rád, keby skóroval viac, má na to obrovský potenciál a na Slovensku môže prekvapiť. V útoku by sa mohol presadzovať Maťo Boďa, je tam aj Rasťo Kružliak či Števko Gerec. Všetko sú to hráči, ktorí majú kvalitu. Dúfam, že pokiaľ dostanú šancu, chopia sa jej a budú mužstvu nápomocní.

Ružomberok tradične vyrukuje do sezón s mladíkmi, ktorí neskôr napredujú v kvalitných kluboch. To sú aj posledné prípady Almásiho či Macíka. Ako to robíte - prezraďte viac z vašej mravčej práce s mladíkmi.

Treba mať túto prácu rád, a mať rád hráčov, s ktorými ju robíte.

To znie pritom ako veľmi jednoduchý recept.

Musí vás to baviť. (Smiech...)

Zdroj: rtvs.sk / stream
Zdroj: rtvs.sk / stream

Máte správy o tom, ako sa Lacimu Almásimu v Achmate Groznyj darí?

Pravdaže. Som s ním v kontakte. S mužstvom začal zimnú prípravu a tréner ho zapojil aj do zápasov. Ak bude od neho dostávať rok-dva dôveru, môžu z neho v ruskej lige urobiť výborného útočníka. Ja mu v tom veľmi držím palce, nech sa uchytí.

Takže si prakticky nerobíte veľké nádeje, že sa vám po jarnom hosťovaní vráti.

Ako hovorím, prajem mu všetko dobré. V opačnom prípade príde do Ružomberka a veľmi radi budeme s Lacim pokračovať v spolupráci.

Počas koronakrízy klub rozpustil B-tím. Nemáte obavy, že napríklad v prípade zranení alebo korona-pozitivity hráčov nebude kam siahať po náhrade?

Bohužiaľ je to tak. Sme bez „béčka", ale nikoho v klube tento krok neteší. Aby však Ružomberok fungoval, museli sme pristúpiť k tomuto nepopulárnemu kroku. Bolo to veľmi bolestivé riešenie, no umožňuje nám pokračovať vo Fortuna lige.

Bude to ťažšia jar, než bola pred rokom - keď si Ruža vybojovala Európu?

Nemáme B-tím, takže najviac sa obávam, že práve preto môže byť futbalová jar náročnejšia, než vlani. Taktiež sú pre nás „bolestivé" odchody skúsených hráčov. Nič iné nevieme urobiť, ako sa s tým vyrovnať. Máme mladých chlapcov a musíme z nich vychovať takých hráčov, ako boli Macík a ďalší, ktorí odišli.

Čo sú devízy mužstva, aby ste ho viedli s optimizmom?

Sú to určite bojovnosť, chuť na sebe tvrdo pracovať a nevzdávať sa. To sú parametre, s ktorými sa naše mužstvo môže posúvať dopredu. Keď ich má, nemusíme sa obávať o dobrý futbal. Verím týmto chalanom, že sa nám podarí hrať na jar v prvej šestke. Tréner, ktorý by im v tom neveril, by bol veľmi zlý tréner.