Vydržali majstrovské plány v FC DAC 1904? Dominik Kružliak: Slovan sledujeme, ale pozeráme sa na seba

01.03.2021

Naháňačka za Slovanom vo fortunaligovej tabuľke pokračuje. Futbalisti Dunajskej Stredy zaznamenali prvé jarné víťazstvo a stiahnuť 7-bodový náskok belasých môžu vo vzájomnom súboji už cez víkend.

Dominik Kružliak. Zdroj: Facebook / DAC 1904
Dominik Kružliak. Zdroj: Facebook / DAC 1904

DAC v úvode ročníka viedol Fortuna ligu, ale v tabuľke ho preskočili belasí. Majú na Žitnom ostrove ešte najvyššie ambície? Nie len na to odpovedá Dominik Kružliak.

Skúsený zadák pomohol cez víkend gólom k víťazstvu nad Michalovcami. Dunajskostredčania vyhrali 2:1.

Mimochodom, Dominik bol jediný Slovák v základe a strelil svoj prvý gól v aktuálnej sezóne.

Úloha favorita bola cez víkend splnená. Zaslúžené víťazstvo?

Myslím, že sme začali dobre. Boli sme aktívni. Strelili sme rýchly gól po štandardke. Súper nás bránil v hlbokom bloku. Aj keď sme mali nejaké dobré veci a dostávali sme sa do akcií, Michalovce v prvej polovici zápasu nijako nehrozili nebezpečnými akciami. Po prestávke sme pridali druhý gól. Potom si súper vytvoril šance a podarilo sa mu skorigovať skóre na 2:1. Nemyslím si, že to bol náš najlepší výkon, ale dôležité boli tri body.

Viedli ste až takmer do konca o 2 góly. Zodpovedala tomu aj hra na ihrisku?

Škoda, že sme nestrelili viac gólov. Šancí na to bolo dostatok. Akurát nám chýbala pokojnenšia fáza. Nejaká kľúčová prihrávka alebo moment prekvapenia. Čo sa týka taktiky a držania lopty, z našej strany to bolo v poriadku.

Sleduj futbalové rozhovory aj na Facebooku

Strelil si svoj prvý gól v sezóne. Určite by si si ho želal skôr, nemýlim sa.

Samozrejme. Ale som rád, že som pomohol mužstvu a teším sa najmä z toho, že sa vyhralo. Verím, že ma to strelecky naštartovalo a že v tejto sezóne ešte pridám zopár gólov. Do kasy ma to nestálo nič, keďže v Dunajskej som už niečo strelil. Kasovice už mám poriešené (smiech...).

Je to vaša prvá jarná výhra. Prečo sa to DAC nepodarilo v súbojoch proti Žiline či Trenčínu?

Určite sme chceli v obidvoch prípadoch zvíťaziť. Nezahrali sme ich ideálne a podľa predstáv. O to viac nás teší, že sme porazili Michalovce. Nech nám toto poslúži na odrazenie sa k lepším výsledkom. Ukázalo sa, že to bol na jar náš najlepší ligový zápas. V každom kole sme pri držaní lopty dominantní, vytvárame si šance, akurát doplácame na ich nepremieňanie. No a zároveň dostávame góly po ľahších chybách. To sa nám predtým až tak nestávalo. Nevadí, ideme ďalej.


Jarné zápasy DAC

  • Trenčín 3:3 Dunajská Streda
  • Dunajská Streda 1:1 Žilina
  • Dunajská Streda 2:1 Michalovce

V tabuľke strácate 7 bodov na Slovan. Je to pre tím jar o naháňaní belasých?

Samozrejme, na diaľku sledujeme počínanie si Slovana. Ale v prvom rade sa snažíme myslieť na seba, dobre odtrénovať a musíme sa výborne pripraviť na zápas, ktorý nás cez víkend čaká. Bude to dôležité a náročné stretnutie. Dúfam, že sa na Slovan dobre pripravíme.

Dominik Kružliak. Zdroj: Facebook / DAC 1904
Dominik Kružliak. Zdroj: Facebook / DAC 1904

Sezóne sa pre vás začala ešte optimistickejšie, dokonca ste tabuľku viedli. Kde vidíš dôvody, že ste túto pozíciu neudržali?

Štart bol výborný. Osem vydarených zápasov v rade, to nečakal azda nikto. Začali sme strácať body ku koncu jesene. Ťažko povedať, prečo. Faktom je, že šírku kádra nemáme takú ako napríklad majstrovský Slovan. Následne prišli hráčske zranenia a bolo to citeľné v zostave. Nevyšli nám zápasy so Sereďou (prehra 0:1), Zlatými Moravcami (prehra 1:3), s Pohroním sme stratili body (0:0). To boli hlavné dôvody.

V sobotu hráte na Tehelnom poli. Aké stretnutie očakávaš?

Na Slovane sa vždy hrá ťažko. Tradične majú kvalitné mužstvo, vedú ligu a sú favoritom zápasu. Verím však, že dobre pripravení môžeme v Bratislave uspieť. Ani si nemyslím, že stretnutie bez divákov by mohlo byť našou výhodou. V opačnom prípade by prišlo na Tehelné pole aj veľké množstvo fanúšikov DAC. Bohužiaľ, nie je to bohviečo, keď sú naše duely bez nich. Ale museli sme si na to zvyknúť. Sme radi, že vôbec môžeme hrávať.

Máte v mužstve stále majstrovské ambície?

Poviem to takto: Naším cieľom je držať sa čo najbližšie Slovanu. Takto pred rokom bol už v lige istým majstrom, mal náskok 17 bodov. Teraz je to „len" 7. Ako sa hovorí, my ideme od zápasu k zápasu. Počas tréningov je našou úlohou dobre sa pripraviť do ďalších kôl a verím, že to zvládneme.


Dominik Kružliak (24)

  • začal svoju kariéru v Ružomberku, kde sa postupne vypracoval až na kapitána A-tímu
  • do DAC prestúpil v roku 2019
  • o talentovaného Liptáka sa vlani v máji zaujímal anglický Everton či Atalanta Bergamo

Ďalšie futbalové rozhovory