Z Bratislavy sa bude lietať do ďalšej ďalekej exotickej destinácie

17.06.2024

Na Letisku M. R. Štefánika pribudne ďalšia možnosť leteckého spojenia do arabského sveta.

Od konca septembra budú môcť cestujúci využiť priame lety z Bratislavy bez medzipristátia do Kataru na Arabskom polostrove.

Prvý let do Kataru je naplánovaný na 30. septembra 2024. Lietať do destinácie na Blízkom východe sa bude počas zimného letového poriadku – od konca septembra do 6. januára a opäť od 7. apríla, posledné lety v sezóne sú v pláne na prelome mája a júna 2025.

5-hodinové lety

Priame lety z Bratislavy, trvajúce približne 5 hodín, bude s frekvenciou 1 x týždenne (každý pondelok v danom období) zabezpečovať letecký dopravca Smartwings. 

Do svojej ponuky ich zaradila cestovná kancelária Hydrotour. 

Klienti cestovnej kancelárie si tak môžu zakúpiť celú 8 či 15-dňovú leteckú dovolenku v Katare vrátane dopravy charterovým letom, transferov, služieb delegáta a animátorov aj all inclusive ubytovania v 5-hviezdičkových hoteloch.

Nováčik na leteckej mape

Ázijský Katar je novinkou na mape exotických leteckých destinácií, do ktorých môžu odletieť z Bratislavy cestujúci v nadchádzajúcej zimnej sezóne 2024/25. 

Cestovné kancelárie chystajú priame lety z Letiska M. R. Štefánika aj do ďalších vzdialených krajín – napríklad na thajský ostrov Phuket či ostrovy Maurícius a Zanzibar, do Mexika (Cancún), na Kubu (Holguín), do Vietnamu (ostrov Phu Quoc), do Dominikánskej republiky aj do Ománu, Bahrajnu či Dubaja.