Zdravá vajíčková nátierka - bez sacharidov

02.04.2021

Nastal ten najvhodnejší čas pripomenúť si recept na vajíčkovú nátierku. Nie je to síce žiadna kvantová fyzika, ale zvoliť správny pomer ingrediencií môže byť alchýmiou.

Vajíčková nátierka foto: KetoMix
Vajíčková nátierka foto: KetoMix

Článok je v spolupráci s KetoMix

Ak ste sa tento rok pustili do hojného farbenia vajíčok, ale šibači nikde, tak v potraviny v žiadnom prípade nevyhadzovať.

Za 10 minút z nich môžete vykúzliť výbornú vajíčkovú nátierku. Pochutíte si na nej aj počas diéty, pretože je so zníženým obsahom sacharidov!

Budete potrebovať:

  • 3 - 4 uvarené vajíčka (bielky)
  • 100 g odtučneného tvarohu
  • ½ lyžičky horčice
  • ½ nadrobno nakrájanej šalotky alebo jarnej cibuľky
  • nasekanú pažítku alebo petržlenovú vňať
  • soľ, čierne korenie

Postup:

  1. Teraz už je to jednoduché. Z vajíčok vyberte žĺtky a položte vedľa.
  2. Do tvarohu pridajte horčicu, nadrobno nasekanú cibuľku, soľ a čierne korenie.
  3. Bielka buď nastrúhajte najemno, alebo nakrájajte na drobné kúsky. Záleží len na vás, či máte radi nátierku s väčšími kúskami alebo rozmixovanú. Nakoniec osoľte a okoreňte, jednoducho dochuťte podľa seba.
  4. Poprípade môžete pridať čerstvé bylinky.TIP: Nátierku z vajíčok si môžete natrieť na KetoMix cereálny proteínový chlebík, ktorý je zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny a má znížený obsah tukov a sacharidov. Pochutíte si tak na pečive, či ste alebo nie ste na diéte.(Ak vo vajíčkach necháte aj žĺtky, nátierka bude stále zdravá, len s väčším množstvom sacharidov.)