Pitný režim počas leta: Zdravo, chutne a bez zbytočného cukru

04.08.2022

Dlhodobé letné vysoké teploty sú novou realitou už aj u nás, preto je potrebné nezabúdať na pitný režim a dopĺňať potrebné tekutiny.

DailyMix.sk
DailyMix.sk

Článok je v spolupráci s DailyMix.sk

Obsah vody v tele nie je presne daný, mení sa v závislosti od veku, aktivity a fyziologického stavu organizmu. Čím sme starší, tým menší obsah vody sa v nás nachádza. Bez príjmu vody je človek schopný prežiť najviac 24-48 hodín. Následne nastupuje dehydratácia, ktorá môže stáť až za poškodením rôznych orgánov v tele. Jednoducho - voda je nevyhnutná.

Viete, že v dospelosti ľudské telo obsahuje až 70 % vody, a že vodu je potrebné neustále dopĺňať, predovšetkým v tropických dňoch? Bežne by ste mali počas dňa vypiť aspoň dva litre vody. Počas horúcich letných dní to však môže byť podstatne viac. Aby ste predišli dehydratácii, musíte tomu prispôsobiť svoj pitný režim. Pri zvýšenej fyzickej námahe vo vysokých teplotách môže totiž človek vypotiť aj viac ako dva litre vody za hodinu.

To je radovo viac, ako je bežná denná odporúčaná "spotreba" vody. Rozhodne sa vyhnite tomu, že počas dňa nebudete prijímať žiadne tekutiny a situáciu sa budete snažiť zlepšiť počas večerných hodín. Pri vypití veľkého množstva vody organizmus nedokáže vodu prijať a je potrebné ju vylúčiť, čím extrémne zaťažujete svoje obličky i celú vylučovaciu sústavu.

Bez sladkých limonád

Dobre, ale voda mi veľmi nechutí a nechcem do seba nalievať sladké limonády... Uhasiť smäd s chuťou je možné aj bez cukru. Nízkosacharidové DailyMix sirupy neobsahujú žiadny cukor, a pritom vás výborne a chutne osviežia.

Stačí rozriediť malé množstvo sirupu vo vode a máte pripravený lahodný nápoj. Výrobne sa preto hodia práve počas horúcich dní, pretože ich môžete vypiť toľko, koľko chcete, ale pritom do tela nedostávate žiadny zbytočný cukor. Voda, či už so skvelým sirupom, alebo bez neho, pomáha napríklad potlačiť hlad, ďalej prepláchne vnútornosti a v neposlednom rade vám pomôže spáliť tuky. Voda nielenže vašu pokožku vyčistí, ale ju aj rozžiari a dodáva jej mladistvý vzhľad.

Ak nevypijete dosť vody, bude vás to brzdiť aj pri športovej aktivite. Voda pomáha udržiavať rovnováhu kyselín v žalúdku, tak isto, ak vám ide prasknúť hlava, je to práve pre nedostatočný príjem tekutín.Vyskúšajte naše nízkosacharidové sirupy s príchuťou lesných plodov alebo sviežeho pomaranča.

Nápoje s ovocím

Máte radšej mixované nápoje s ovocím? Máme pre vás napríklad DailyMix smoothies. Sú to osviežujúce a výživné nápoje, ktoré skvelo nahradia vaše raňajky alebo desiatu počas dňa. Stačí ich len zmiešať s vodou a dochutiť napríklad čerstvými malinami alebo čučoriedkami. Môžete si vybrať napríklad smoothie s ananásovo-kokosovou, jahodovo-banánovou alebo malinovo-čučoriedkovou príchuťou.
Asi vám nemusíme pripomínať, aké perfektné sú smoothies.

Viete, že vás dokonale zasýtia, dodajú energiu i potrebné látky do vášho tela, a ako bonus vám zlepšia náladu. Smoothies sú stále populárnejšie nie len preto, že sú zdravé, ale aj preto, že si ich dokážete veľmi rýchlo a jednoducho pripraviť. S nápojmi DailyMix - sirupmi alebo smoothies - skvelo uhasíte smäd nielen počas horúcich letných dní. Navyše dodržíte svoj pitný režim, nasýtite sa a pochutíte si.

A to všetko nízkosacharidovo - či už je to váš dlhodobý životný štýl, chcete s low carb stravovaním ešte len začať, alebo jednoducho nechcete nabrať kilá po vašej práve ukončenej diéte. S našimi nápojmi môžete žiť low carb, zdravo a s chuťou. Myslite na svoj pitný režim a doprajte svojmu telu toľko tekutín, koľko potrebuje!