Ako je to s bezpečnosťou lietadiel Smartwings? Rovnaký problém mali v priebehu pár dní

07.07.2023
Lietadlo Smartwings, zdroj: dedline.sk
Lietadlo Smartwings, zdroj: dedline.sk

Známou leteckou spoločnosťou letia na dovolenku mnohí Slováci.

Lietadlo Smartwings, ktoré na konci júna letelo z Bratislavy do tureckej Antalye, malo nedávno problém s tlakom. Pri pristávaní muselo nečakane vyhlásiť stav núdze.

„Pri lietadle letiaceho z Bratislavy do tureckej Antalye dňa 29.6. sa krátko pred plánovaným pristátím v Antalyi prejavil problém na pretlakovaní lietadla. Z tohto dôvodu sa posádka rozhodla pre bezpečné klesanie do nižšej letovej hladiny a lietadlo bezpečne pristálo na letisku v Antalyi," potvrdila pre Aktuality.sk hovorkyňa Smartwings Vladimíra Dufková.

Rovnaký problém malo pred dvoma týždňami lietadlo tejto spoločnosti v Grécku. Oznámilo ich už krátko po štarte. Stroj sa teda otočil a vrátil späť na Krétu.

Smartwings v tejto súvislosti uvádza, že jej pasažieri nemusia mať strach z cestovania.

„Spoločnosť venuje maximálnu pozornosť údržbe a technickému stavu lietadiel a všetky lietadlá Smartwings spĺňajú najvyššie bezpečnostné normy," zdôraznila Dufková.

Faktom je, že jej lietadlá opakovane úspešne prechádzajú prísnym prevádzkovo bezpečnostným auditom (IOSA) medzinárodnej organizácie združujúcej leteckých dopravcov IATA.

Viac o Smartwings si prečítate v mojom článku na Aktuality.sk.