Ako je to s predpoveďami počasia? Moderátor Michal Hazlinger prezradil, čo nás čaká

24.02.2024

Počasie má najmä na juhu nášho územia v závere februára príjemné teplotné hodnoty.

Moderátor a hydrológ Michal Hazlinger. zdroj: Dedline.sk
Moderátor a hydrológ Michal Hazlinger. zdroj: Dedline.sk

Momentálne prevláda v strednej Európe západné prúdenie vzduchu. Keďže smeruje z Atlantiku, dostáva sa k nám vlhký a veľmi teplý vzduch a teploty sa držia veľmi vysoko. V niektoré dni spravidla – pred, ale aj za príchodom teplého frontu – sa teploty dvíhajú na extrémne vysoké hodnoty," uviedol v rozhovore pre Aktuality.sk moderátor Najlepšieho počasia TV JOJ Michal Hazlinger.

Mali sme párkrát aj 15, dokonca až 19 stupňov Celzia, keď boli prekonávané teplotné rekordy. „Potom síce prejde studený front, ale je to taký front, ktorý znamená ochladenie o tri či štyri stupne. Takže počasie z hľadiska prevládajúcich teplôt sa stále udržiava v pozitívnom trende," pokračoval.

Podľa odborníka sa dá očakávať, že minimálne do konca mesiaca nenastane nejaká výraznejšia zmena.

„Stále budú plusové teploty. Dokonca aj noci budú v pluse na väčšine územia Slovenska. Nasledujúce obdobie však bude relatívne daždivé. Každý deň treba počítať s istou dávkou zrážok. Nebudú to šialené dažde, počas ktorých padajú niekoľko 10-milimetrové úhrny. Denne však treba rátať s prehánkami. Vzhľadom na to, že na juhu územia je až 10 stupňov, prehánky budú daždivé," dodal známy hydrológ.

Okrem vyhliadok s počasím Michal Hazlinger krotil poplašné správy o Golfskom prúde, ktorý vraj môže čoskoro skolabovať. Prezradil tiež, čo ho dokáže pri správach o počasí rozosmiať.

Môj celý rozhovor si prečítate na Aktuality.sk >>>