Ako v lete na saniach: RTVS hovorí o štarte športovej stanice

01.02.2021

So spustením športovej stanice RTVS je to ako s čakaním na Godota. Ale možno sa jej štart predsa len ráta na týždne.

Zdroj Stream / RTVS
Zdroj Stream / RTVS

Samozrejme, má to háčik. Presný čas, kedy Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) dlhodobo sľubovanú stanicu spustí, je stále otázny.

Čo je dnes reálne?

  • Športový okruh môžu zapnúť v máji. Vtedy sú naplánované hokejové majstrovstvá sveta. Uvažovalo sa aj nad konaním v Bratislave.
  • Ďalšou možnosťou je jún - počas presunutého futbalového Eura z vlaňajška.
  • V závere júla by mali zažať olympijský oheň na letných hrách v Tokiu.

Tieto termíny sú pre „RTVS šport" ako šité na mieru a sú v hre. Pri hľadaní odpovedí z Mlynskej doliny však odkázali, že by sa radi vyhli možným špekuláciám.

„Miesto konania MS v ľadovom hokeji 2021 ešte nebolo určené a spustenie nového športového televízneho okruhu závisí od množstva faktorov," vysvetľoval pre fajnoviny.sk PR manažér telerozhlasu Filip Púchovský.

„Vedenie RTVS sa problematikou športovej programovej služby zaoberá a v prípade, že bude jasný termín spustenia, bude o tom verejnosť informovať," zdôraznil.

Vysielacie plány sú dávno pripravené

K plánom vysielania najväčších športových sviatkov nedávno fajnovinám čo-to v rozhovore povedal aj futbalový komentátor Marcel Merčiak.

„Plány vysielania z najvýznamnejších športových podujatí máme dlhodobo pripravené. V prípade olympiády je hotový už od decembra 2019. Dotváral sa v prvých dvoch mesiacoch minulého roka. Až sa potom všetko zastavilo kvôli pandémii," uviedol.

Pripomenul ďalej, že v RTVS čakajú na informácie z Medzinárodného olympijského výboru, medzinárodných športových federácií a oficiálnych vysielateľov - „či dôjde k nejakým zmenám v programe olympiády alebo šampionátov, resp. či budú vytvorené nové verzie bezpečnostných covidových protokolov a či zasiahnu našu prácu priamo v dejisku podujatí".

RTVS vlani v marci oznámila, že spustenie kanála pre pandémiu odkladá a neurčito. Odštartovať ho mali 12. júna 2020 cez majstrovstvá Európy vo futbale. UEFA napokon turnaj odložila o rok.

Telerozhlas v minulosti spustil športovú Trojku. Stalo sa tak v roku 2006 a kanál vydržal len dva roky.