Bronzové oslavy: Privítali sme našich hokejistov (foto)

22.02.2022

Na akom mieste skončili naši hokejisti? „V Pekingu!" pohotovo odpovedal chlapec na otázku moderátora pred ich čakaním na námestí.

Dav sa milo zasmial a drobec za identifikáciu miesta úspechu dostal odmenu.

Pre ostatných, čo sa zišli v utorok na bratislavskom Námestí SNP bolo odmenou pozdraviť zverencov Craiga Ramsayho. Zahrali Macejka, slovenské mamičky. Zakričalo sa heja heja heja Slovenskooo. Všetky - formalitky - boli.

Presne v tento deň. Konečne. Išli sme sa nabažiť radosťou zo zdaru hokejistov, ktorí po rokoch priniesli medailu z veľkého turnaja. Tentoraz z olympijského. Farbu kovu netreba pripomínať.

Na chvíľu sa prebudila nostalgia zo školských čias po „zlatých chlapcoch". Ale teraz to bola úplne iná garnitúra. Na námestie sme išli o to radostnejšie. Bronzoví nám perfektne osviežili stereotypný zimný podvečer.

Veď kto by bol pred pár dňami povedal, že budeme na námestí tlieskať slovenským hokejistom?

Sleduj blog dedinsky.sk na >> Facebooku <<

Každý si strážil miestečko

Námestie SNP. Do príchodu očakávaných protagonistov zostávalo ešte niečo vyše hodiny. Už teraz zrejmé, že do prvej línie publika sa nebola šanca dostať. Obsadené. Prepchať sa dopredu? Totálne nemožné. Každý si strážil svoje miestečko.

Sprievodný program ubehol a legendárny červený autobus bez strechy dorazil. Kto bol krpatejší, mal smolu. Aký-taký výhľad mu na pár minút zaclonili vystreté ruky s mobilmi. Každý si chcel zvečniť okamihy. Pozitívny náboj padol vhod.

A na koho boli všetci najviac zvedaví? Škoda sa pýtať. Okrem Slafkovského aj bol Miloš Kelemen veľkoryso ochotný. Fanúšikom venoval azda najviac času. Ochotne sa pristavoval pre selfíčka.

Našla sa nádejná generácia

O úspechu hokejistov v Pekingu sa už stihlo popísať veľa. Takže sa pridám.

Premostím s futbalovým Francúzskom. Krajina galského kohúta po 20 rokoch našla po Zidanovi či Barthezovi novú zlatú generáciu, aby v roku 2018 triumfovala na mundiale Rusku.

My sme po 20 rokoch od zlatého Göteborgu z MS dosiahli najväčší hokejový míľnik pod piatimi kruhmi.

Kto vie, či družina s mladým Slafkovským siahne niekedy po zlate. Ťažká prácička. Kiež by však vyslovená nádej Mira Šatana po tom, že bronzoví z Pekingu, môžu prekonať jeho generáciu, bola čo najviac blízka realite.

Fotogaléria z privítania hokejistov z Pekingu