Česi o výhre Slovákov: Podľa komentátora úsporný výkon, Hapal poslal hráčom SMS

14.06.2021

Slovenskí futbalisti vstúpili do Eura víťazne. Vyhrali nad Poľskom 2:1.

Reprofoto ČT Sport
Reprofoto ČT Sport

Výkony zverencov trénera Štefana Tarkoviča okomentovali aj experti v Českej televízii. Komentátor duelu Jaromír Bosák si všimol, že Slováci v tomto zápase nešli na „plný plyn".

„Slováci predviedli veľmi úsporný výkon. Neberte to ako kritiku. Oni len hrajú to, na čo majú. Podľa toho postavil tréner Tarkovič taktiku a s trochou šťastia sa im podarilo premeniť tri body. Taký je futbal. Nikto sa vás na tom či onom turnaji nebude vypytovať, či ste hrali nádherný futbal. Spýtajú sa, ako ste hrali," povedal po odpískaní konca petrohradského stretnutia.

Hapal gratuloval Slovensku

V pozápasom štúdiu sa na pražských Kavčích horách vyjadril aj bývalý tréner Slovákov Pavel Hapal potvrdil, že po odvolaní na našu „repre" nezanevrel.

„Fandil som a hráčom som poslal sms pred stretnutím. Ešte im určite budem určite gratulovať. Dnes to bol krásny večer. ,Urobili' sme 6 bodov, ktoré by nám vlastne pripísali," pripomenul popoludňajšie víťazstvo Čechov nad Škótskom 2:0.

Ďalej poznamenal, že v prípade Slovenska išlo o zaslúžené víťazstvo.

„V druhej polovici duelu dianie ovplyvnila červená karta Krychowiaka. Možno by sa to bez nej vyvíjalo inak. Poliaci však predviedli veľmi málo na to, aby dnes mohli premýšľať na víťazstvo. Slovensku sa vydarila štandardná situácia, v ktorej sa výborne zorientoval Milan Škriniar a toto stretnutie rozhodol. Potom to už bolo zo strany Slovenska len o dohraní zápasu a víťazstva," dodal niekdajší tréner Žiliny, slovenského áčka i dvadsaťjednotky.


Poľsko - Slovensko 1:2 (0:1)

Góly: 46. Linetty - 18. Szczęsny (vlastný), 69. Škriniar, ŽK: Krychowiak - Hubočan, ČK: 62. Krychowiak (Poľ.) po 2 ŽK.

Zostavy a striedania:

Poľsko: Szczęsny - Bereszyňski, Glik, Bednarek - Jóžwiak, Krychowiak, Linetty (Frankowski , Rybus (74. Puchacz) - Klich (85. Moder), Zieliňski (85. Šwiderski) - Lewandowski

SR: Dúbravka - Pekarík (79. Koscelník), Šatka, Škriniar, Hubočan - Kucka, Hromada (79. Hrošovský) - Haraslín (87. Ďuriš), Hamšík, Mak (87. Suslov) - Duda (90.+2 Greguš)