Cestovanie sa môže cez pandémiu zmeniť, ale zaočkovaní budú mať výhodu

21.06.2021

Vstupenkou pre návrat z dovolenky na Slovensko bude očkovanie alebo termín na PCR test.

Foto: Ministerstvo zdravotníctva SR
Foto: Ministerstvo zdravotníctva SR

Ako to bude z dovolenkami v lete? Ministri zdravotníctva, vnútra a vedenie polície prerokovalo prípadné kroky, pokiaľ sa pandemická situácia zhorší pre prítomnosť delta variantu koronavírusu a jeho tretej vlny.

„Cestovanie sa nateraz nebude obmedzovať, ale podmienkou pre návrat do SR bude očkovanie, alebo preukázanie sa dohodnutým termínom na PCR test. Okrem toho sa všetci (zaočkovaní aj nezaočkovaní) budú musieť registrovať do formulára eHranica," zhrnulo na sociálnej sieti ministerstvo zdravotníctva.

Nebude tak platiť výnimka pre ľudí, ktorí prekonali covid, pretože ich imunita pri novom delta variante koronavírusu nemusí byť dostatočná.

„Tieto zmeny plánujeme v súvislosti s novým delta variantom koronavírusu, ktorý je nákazlivejší a nebezpečnejší ako doterajšie varianty koronavírusu a v krajinách ako Veľká Británia alebo Portugalsko spôsobuje prudký nárast nových prípadov," objasňoval ďalej rezort Vladimíra Lengvarského.

„Chceme oddialiť príchod nového variantu koronavírusu a prosíme vás, aby ste aj vy urobili maximum pre ochranu vášho zdravia a zdravia vašich blízkych. Zaregistrujte sa na očkovanie, ktoré je veľmi účinnou ochranou pred hospitalizáciami a ťažkými priebehmi aj pri delta variante: https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia