Dlhodobého seriálového „doktora“ Dávida Uzsáka uvidíte v novom slovenskom filme

21.04.2024

Dlhodobo bol divákom známy ako sarkastický lekár Braňo zo seriálu Nemocnica, tentoraz ho môžu zhliadnuť v kine v úplne inej úlohe vo filme Spiaci Účet.

Dávid Uzsák, zdroj: TV JOJ
Dávid Uzsák, zdroj: TV JOJ

Do kín prichádza nový film, ktorý je o lákavých peniazoch, ale aj o životných dilemách. Tiahnu sa od vojny doteraz a nič sa na nich nezmenilo.

Herec David Uzsák si v ňom zahrá advokáta v časoch vojnového slovenského štátu. "Je asi o niečo väčšia a pestrejšia ako bol napríklad Cyril v Kryštofovi. Ale postava vo filme sa ťažko porovnáva s niekoľkoročným seriálom," uviedol v rozhovore pre Aktuality.sk.

Mladý herec bol súčasťou jojkárskej Nemocnice niekoľko televíznych sezón.

„Postava Braňa z Nemocnice bola zvláštna, lebo sa nedala úplne škatuľkovať. Bol skôr extrovert, ale zároveň by sa cítil komfortne aj v osobnejších situáciách. Bol to sarkastický človek, strieľajúci si z každého, ale aj zo seba. A zároveň vľúdny, lebo sa staral o svojho otca alzheimerika. Skrátka sarkastický doktor. Ale vo filme to bolo zasa niečo iné. Priestorovo možno o niečo menšie, ale veľmi pestré aj vďaka vzťahu s postavou Mariky, ktorú stvárnila Veronika Mézsárosová," pokračoval.

V rozhovore ďalej priznáva, že sakazmus je jeho šálka kávy.Absolútne. Aj preto som sa tešil z Braňa. Dokonca som v nej mohol improvizovať, lebo sarkazmus mám veľmi rád. Aj kamarátov preferujem podľa toho, či majú alebo nemajú zmysel pre humor a sarkazmus," hovorí.

Pre mňa je najideálnejší model sarkastickej postavy Dr. House. Je to jeden z obľúbených seriálov a tešil som sa, keď som sa dostal do nemocničného seriálu. Také mám rád. Dr. House bola geniálne napísaná a zahraná postava. Aj on bol inšpiráciou a dôvodom, prečo je mi sarkazmus taký blízky," prezradil Dávid Uzsák.

V rozhovore sa tiež dozviete:

- čo považoval za otravnosť pri nakrúcaní filmu,

- prečo prečo si do posledných mesiacoch nezahral v dobových projektoch,

- kto je preňho ideálny model v sarkazme,

- ako pracuje na spontánnosti,

- prečo "vypúšťa" slovenčinu,

- ako vníma vplyv Viktora Orbána u slovenských Maďarov,

- prečo mu nestačí voliť maďarské strany,

- kedy si povie, že nebude pracovať ako herec.

Celý môj rozhovor si prečítate na Aktuality.sk >>>