Novinka na slovenskom trhu: Cestoviny, vďaka ktorým sa chudne

22.01.2021

Drvivá väčšina ľudí konzumuje cestovinové prílohy, pretože sú bežne dostupné, chutné a jednoducho sa pripravujú. Často sa im však vyhýbame, pretože si chceme udržať štíhlu postavu, iní sú zase vo fáze chudnutia a cestoviny im kvôli nutričným hodnotám nevyhovujú.

Článok je v spolupráci so Slim Pasta

Na slovenskom trhu sa však objavili konjakové cestovinové prílohy, ktorými je možné nahradiť tie klasické, a to bez obáv zo sacharidov, cukrov a tukov. Ak ste o nich ešte nepočuli, zbystrite pozornosť.
Predstavte si potravinu, ktorá vás zasýti, chutí vám.

Aj keď ju konzumujete v neobmedzenom množstve, nepriberiete po nej, ale naopak chudnete. Ide o unikátnu a patentovanú potravinu, ktorá je farbou aj chuťou takmer na nerozoznanie od bežných cestovín. Obsahuje iba 9 Kcal na 100 gramov.

Táto zdravá, nízkokalorická a nízkosacharidová náhrada cestovín ponúka množstvo variantov príloh, medzi ktorými nájdete rezance, thajské rezance, feuccine, tagliatelle, penne, špagety, lasagne, alebo ryžu či ryžu na prípravu sushi. Všetky produkty Slim Pasta sú vyrobené z ovsenej vlákniny a bio múky z rastliny konjak - tradičnej ázijskej potraviny používanej po stáročia predovšetkým v Japonsku.

Konjak ako základ

Konjak, využívaný pre Slim Pastu sa pestuje vo vysokých polohách Japonska a nie je tak veľmi intoxikovaný nebezpečnými látkami. Aj preto má Slim Pasta zaslúžené označenie BIO kvality.
Slim Pasta obsahuje až o 94 % menej kalórií, než majú bežné cestoviny. Je prirodzeným zdrojom glukomananu - rozpustnej vlákniny, ktorá znižuje pocit hladu, má priaznivé účinky pri redukcii hmotnosti, a zároveň znižuje hladinu cholesterolu.

Ďalej táto príloha neobsahuje cukor, tuk, lepok ani soľ. Je preto vhodná pre diabetikov, celiatikov, vegetariánov, vegánov, ale aj ľudí s intoleranciou na laktózu. Tak isto je vhodná pre diétny režim, kedy potrebujeme udržať na uzde kalorický príjem, ale zároveň máme potrebu sa dosýta najesť. Pri jej konzumácii sa totiž nemusíte cítiť previnilo. Ide prakticky len o vlákninu, ktorá jednoducho prejde organizmom, a zároveň vyčistí črevá.

Vďaka neutrálnej chuti je možné Slim Pastu pripraviť mnohými spôsobmi. Môžete ju kombinovať so zeleninou na vegetariánsky spôsob, alebo s mäsom či rybami. Vhodná je aj do polievok a na prípravu smoothies. Záleží iba na vašej kreativite, preferenciách a chuti. Ďalšou výhodu cestovín Slim Pasta je ich rýchla príprava. Nie je potrebné ich variť a sú pripravené na okamžitú spotrebu, čo v dnešnej zrýchlenej dobe určite uvíta mnoho ľudí.

Jedlo na úsporu času

Ak máte aj tak minimum času na prípravu obedov alebo večerí, a zároveň nechcete jesť nezdravé a chemicky upravené tučné pokrmy vo fastfoodoch, môžete vyskúšať aj niektoré z hotových jedál Slim Pasta. Tie sa skladajú z konjakových cestovín a omáčky.

Stačí ich jednoducho ohriať a môžete ich hneď jesť. Hotové jedlá sú taktiež nízkosacharidové a v ponuke sú hneď v niekoľkých variantoch - napríklad cestoviny Arabbiata, Phad Thai, Meditteranea, Panang Kari alebo ryža na indický spôsob Rice Yellow Lentil.

Slim Pasta ponúka aj nízkokalorické omáčky a dresingy. Nájdete v nich napríklad aj zdravší variant majonézy pod názvom vajonéza, barbecue omáčku, cesnakovú omáčku alebo kečup.
Všetky tieto produkty nájdete v e-shope www.slimpasta.sk, kde sa môžete inšpirovať receptami a tipmi na prípravu rôznych jedál.