Euro 2020: Českí komentátori o Slovákoch: 180 minút bez strely na bránu? Takto sa nepostupuje!

24.06.2021

Futbalové Euro už bude bez slovenského tímu. Po výprasku 5:0 od Španielska obsadil v E skupine konečnú 3. priečku.

Pavel Karoch a Jiří Štěpán. Reprofoto ČT Sport
Pavel Karoch a Jiří Štěpán. Reprofoto ČT Sport

Zápas zverencov Štefana Tarkoviča odvysielala aj Česká televízia a komentátori po zápase hovorili o hanebnej porážke.

„Slováci išli do tohto stretnutia s mnohými nádejami. Ale všetko môžete hodiť do kapsy, keď druhý zápas nevystrelíte na bránu," zbilancoval komentátor duelu Jiří Štěpán.

„Samozrejme, 0:0 by im stačilo, ale od prvého inkasovaného gólu bolo jasné, že to stačiť nebude. V tej chvíli nebol plán B. Slováci za celý zápas - 2 strely mimo a na bránu vôbec nič. A ani v stretnutí proti Švédsku (prehra 0:1) tiež nevystrelili na bránu. To máte 180 minút bez jedinej strely na bránu. S tým sa zvyčajne nepostupuje," dodal.

„Ten rozdiel oproti Španielom bol horší o jednu až dve triedy. To si musíme povedať úprimne," doplnil ho v ČT Sport futbalový expert a bývalý hráč Pavel Karoch.

Obaja odborníci sa ešte pred stretnutím zhodli, že Slováci počas celého turnaja nemali klasického útočníka a hľadali ho.

Nominovaný Ivan Schranz do turnaja nezasiahol pre doliečujúce sa zranenie a pripomenuli, že Michal Ďuriš v uplynulej sezóne strelil 2 góly.


Slovensko - Španielsko 0:5 (0:2)

Góly: 30. Dúbravka (vlastný), 45.+3 Laporte, 56. Sarabia, 67. F. Torres, 71. Kucka (vlastný)

Rozhodovali: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všetci Hol.), ŽK: Duda, Škriniar - Busquets, Alba, 11.204 divákov

Zostavy:

SLOVENSKO: Dúbravka - Pekarík, Šatka, Škriniar, Hubočan - Kucka, Hromada (46. Lobotka) - Haraslín (69. Suslov), Hamšík (90. Bénes), Mak (69. Weiss) - Duda (46. Ďuriš)

Španielsko: Simon - Azpilicueta (77. Oyarzabal), Garcia (71. P. Torres), Laporte, Alba - Koke, Busquets (71. Thiago), Pedri - Sarabia, Morata (66. F. Torres), Moreno (77. Traore)