Euro 2020: Postup repre? Poľský komentátor predpovedá, čo sa Slovákom môže stať

16.06.2021

Slovenskí futbalisti spravili na Eure prvý krok za postupom zo skupiny. Zdolali Poľsko 2:1, no čaká ich ešte dlhá cesta.

YouTube / Super Express Sport
YouTube / Super Express Sport

Poľsko má problém. Teraz to bude ešte náročnejšie a čakajú nás silnejšie tímy, konštatoval po porážke poľský komentátor TVP Mateusz Borek.

„Slovensko sa na svoje ohraničené limity dobre pripravilo," uviedol pre Super Express Sport.

Strelec nášho druhého gólu v petrohradskom dueli - Milan Škriniar - podľa neho ukázal, že sa stal šéfom nie je tímovej defenzívy.

„Stal sa tiež nedobytnou skalou" pre poľských hráčov," doplnil. Urobili sme chyby, bilancoval ďalej zápas poľský žurnalista.

Borek však nevidí zverencov Štefana Tarkoviča ako postupujúcich zo základnej skupiny.

„Slovensko hrá posledný zápas skupiny večer o 18.00 v Seville. Tam sa usmažia pri horúčavách a andalúzskom slnku. V bojoch proti Španielom už nepredpokladám, že budú schopní vydržať tretí zápas," domnieva sa.

Napriek tomu, nášmu tímu zložil poklonu:

„Pozrite sa, Hamšík hral 6 zápasov v Göteborgu. Posledný ligový duel odohral 17. mája a videli ste na tom futbalistovi, že mal mesiac pauzu? Nie! Otriasol sa a dostal sa zdravotne do poriadku a do formy. Futbal hrať vie a vek 34 rokov mu neprekáža. Ostatní hrali dobre a to bolo kľúčom k úspechu".

Poľský komentátor neskrýval po prehranom stretnutí „bialo-czerwonych" sklamanie.

„Veril som, že po tom prebudení, impulze a rýchlom góle zo začiatku druhého polčasu, zápas vyhráme. Mali sme 10. minút, počas ktorých sa nám podarilo Slovákov dostať pod tlak a zavrieť do ich 16-ky. V 11-kovom území sme ich deptali. Ale prišla červená karta a Slováci sa veľmi trpezlivo pripravovali na strelenie druhého gólu," uzavrel.