EURO 2020: RTVS prestavala „hokejové štúdio”, pochválila sa novým vizuálom

12.06.2021

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) v piatok večer odštartovala majstrovstvá Európy vo futbale otváracím zápasom Turecka s Talianskom (0:3).

Reprofoto RTVS
Reprofoto RTVS

Zdroj: Tlačová správa RTVS

RTVS ponúkne divákom vo vysielaní všetkých 51 zápasov a okrem 6 zápasov posledného kola základných skupín, ktoré sa hrajú paralelne, odvysiela všetky zápasy naživo.

Všetky tri zápasy slovenskej reprezentácie v základnej skupine prinesie RTVS aj v rozhlasovom vysielaní v Rádiu Slovensko formou živej reportáže.

Predzápasové Štúdio EURO 2020 bude RTVS vysielať vždy 30 minút pred začiatkom priameho prenosu.

V piatok moderátor Ľuboš Hlavena hostil bývalých futbalistov Róberta Vitteka a Stanislava Angeloviča. Zápas komentoval Marcel Merčiak s Mariánom Zemanom.

„Štúdio sme kompletne obnovili a diváci sa môžu tešiť na niekoľko zaujímavých noviniek. Verím, že okrem atraktívneho obsahu, divákov zaujme aj vizuál nášho štúdia," hovorí riaditeľ sekcie športu Matej Hajko.

„Prestavba štúdia začala deň po skončení MS v hokeji 2021. Pre divákov je pripravený moderný dizajn ladený špeciálne k futbalovému šampionátu. Do štúdia bola umiestnená nová dekorácia s trávnatým povrchom," avizoval v stanovisku telerozhlas.

Pre LED steny bola vytvorená nová pohyblivá grafika s výsledkami a vizitkami hráčov a tímov. Zároveň bude možné v pozadí zobrazovať až tri rôzne obrazy - reálny výstup zo štadióna, fotky hráčov, logá mužstiev. Jedinečným prvkom bude pohyblivá priestorová grafika s hviezdami tímov a maskotmi.