Jojka predbehla RTVS so športovou stanicou. Je známe, čo na to telerozhlas

08.10.2021

Spustenie novej slovenskej športovej televízie je už realitou. Hoci ju dlhodobo chystala RTVS, napokon ju pred pár dňami predbehla Jojka.

Foto: RTVS/stream
Foto: RTVS/stream

Čo bude ďalej so spustením RTVS Šport a trvajú teraz vôbec v Mlynskej doline na športovom okruhu? Fajnoviny.sk poznajú odpoveď.

Verejnoprávne médium plánovalo spustiť novú stanicu už v tomto roku. Pri načasovaní štartu malo niekoľko športových udalostí.

Mohlo sa tak stať v máji počas MS v hokej v Rige, pri júnovom futbalovom turnaji Euro 2020 alebo k začiatku letnej olympiády v Tokiu.

RTVS Šport však doteraz neuviedli "do života".

Odvtedy športový divák na túto tematickú televíziu dlho nečakal. Skupina JOJ, hoci prakticky v tichosti, spustila svoj kanál JOJ Šport.sk.

Problémom je financovanie

Podľa informácií blogu Rozhlas a televízia Slovenska z ambícií štvrtého televízneho okruhu zameraného na šport neupustila. Presný termín ale neuviedli.

„RTVS vynakladá maximálne úsilie na spustenie športovej služby v čo najskoršom možnom termíne," povedal pre Fajnoviny.sk Filip Púchovský z PR oddelenia média.

 „Televízny okruh RTVS Šport je pripravený programovo aj vysielacou a organizačnou štruktúrou. Je však potrebné doriešiť jeho finančné zabezpečenie. V súčasnosti nie je možné upresniť konkrétny termín jeho spustenia," dodal.