Markíza odvysiela žreb SR do kvalifikácie na Euro 2024. Má práva na 2 finálové turnaje

07.10.2022

Televízna skupina Markíza odvysiela už túto nedeľu v priamom prenose žreb kvalifikácie futbalového šampionátu EURO 2024.

Euro 2028, foto TV Markíza
Euro 2028, foto TV Markíza

Tlačová správa TV Markíza

Nemecko po tretíkrát zažije atmosféru európskych futbalových majstrovstiev. Najbližšie Majstrovstvá Európy vo futbale EURO 2024 sa uskutočnia v termíne od 14. júna do 14. júla 2024 a hostiť ich bude desať nemeckých miest - Berlín, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt nad Mohanom, Gelsenkirchen, Hamburg, Kolín nad Rýnom, Lipsko, Mníchov a Stuttgart.

Najväčšia futbalová udalosť na európskom poli sa priblíži divákom už túto nedeľu, kedy sa uskutoční žreb kvalifikácie UEFA EURO 2024.

Atmosféru priamo z Frankfurtu si budú môcť vychutnať aj slovenskí fanúšikovia prostredníctvom streamovacej služby Voyo a TV Dajto, ktoré odvysielajú športovú udalosť naživo v nedeľu 9. októbra 2022 od 12.00 h. Žrebom bude divákov sprevádzať komentátor Andrej Zvolenský, spoločne s bývalým slovenským reprezentantom Marekom Saparom.

Slovensko v 5. koši

Slovenská futbalová reprezentácia figuruje v piatom výkonnostnom koši, kam nás posunuli zaváhania v Lige národov vrátane posledných vystúpení proti Azerbajdžanu a Bielorusku.

Na úkor Slovákov sa do štvrtého koša prebojovali reprezentácie Bulharska a Kosova.

Naopak v piatom koši sa popri slovenských reprezentantoch ocitli Severné Írsko, Cyprus, Bielorusko, Litva, Gibraltár, Estónsko, Lotyšsko, Moldavsko a Malta, ktorých nám tak určite nadchádzajúci žreb neprisúdi.

Euro 2024 a 2028 na Markíze

Dovedna 51 zápasov európskeho šampionátu v roku 2024 prinesie divákom skupina Markíza, ktorá získala exkluzívne vysielacie práva na najbližšie futbalové EURO 2024 a EURO 2028.

Diváci streamovacej služby Voyo a televízií Markíza a Dajto sa tak môžu tešiť na priame prenosy zo všetkých duelov samozrejme vrátane zápasov Slovenska - v prípade postupu našej reprezentácie na záverečný turnaj.