Markíza odvysiela sériu 5 zápasov slovenských hokejistov

19.04.2021

Séria priamych prenosov z prípravných zápasov pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji odštartuje zápasmi slovenskej reprezentácie s Nemeckom.

foto: Facebook / Slovak Hockey
foto: Facebook / Slovak Hockey

Tlačová správa TV Markíza

Atraktívne športové podujatia sú pravidelnou súčasťou vysielania televízie Dajto, najnovšie sa diváci môžu tešiť na sériu piatich priamych prenosov z prípravných stretnutí slovenskej hokejovej reprezentácie. Tá sa prvý raz stretne po vyše roku, predchádzajúce akcie vrátane majstrovstiev sveta vo Švajčiarsku totiž zmarila pandémia koronavírusu.

Oficiálna príprava nášho hokejového výberu odštartovala minulý týždeň v Piešťanoch a program zverencov trénera Craiga Ramsayho bude skutočne nabitý. Najprv ich preveria Lotyši a cez víkend 24. a 25. apríla 2021 sa predstavia v prípravnom dvojzápase s Nemeckom.

Po druhom zápase s Nemeckom urobia tréneri zmeny v nominácii a tím sa opäť zíde v stredu 28. apríla. V druhom prípravnom bloku absolvujú ďalšie štyri prípravné stretnutia - dve s Rakúskom v Piešťanoch (1.-2. mája 2021) a dve proti Česku v Prahe (6.-7. mája 2021). Po nich tréneri uzavrú nomináciu na majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok uskutočnia v lotyšskej Rige.

„Veľmi nás teší, že po odmlke spôsobenej pandémiou koronavírusu, budeme môcť divákom televízie Dajto opäť naživo sprostredkovať zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie. A verím, že porcia piatich súbojov nášho hokejového výberu divákom ponúkne ten pravý hokejový zážitok," povedal Martin Lisý, šéfredaktor športu TV Markíza.

Všetkými zápasmi bude divákov sprevádzať skúsený komentátor Marek Matušica. Diváci sa môžu tešiť aj na moderované štúdio, ktoré bude priamo z piešťanskej Easton arény uvádzať moderátor Miroslav Held.


Prípravné zápasy vo vysielaní TV Dajto:

  • sobota 24. apríla o 19:55: Slovensko - Nemecko (Piešťany)
  • nedeľa 25. apríla o 15:40: Slovensko - Nemecko (Piešťany)
  • sobota 1. mája o 19:55: Slovensko - Rakúsko (Piešťany)
  • nedeľa 2. mája o 19:55: Slovensko - Rakúsko (Piešťany)
  • štvrtok 6. mája o 17:00: Česko - Slovensko (Praha)