Na dovolenkové raje supermoderným lietadlom: Bratislavské letisko má novinky

16.04.2024

Na mapu destinácií bratislavského letiska pribudnú v zimnej sezóne nové lety do exotiky. Na nové miesta sa však bude lietať už aj v lete.

Okrem afrického Zanzibaru, ktorý si Slováci v uplynulých mesiacoch vyskúšali a obľúbili, sa môžu tešiť na thajský Phuket a ostrov Maurícius.

Pobyty zastreší cestovka Čedok, ktorá sa na slovenský trh vrátila vlani, lietať bude v spolupráci so spoločnosťou Neos.

Prečo práve Maurícius a prečo Zanzibar?

„Vyšlo nám to z hľadiska cien a logiky tak, že na Karibik nie a rozhodovali sme sa medzi viacerými destináciami pri Indickom oceáne. A vyšiel nám Maurícius a Thajsko. Do ani jednej sa doteraz zo Slovenska ešte nelietalo," uviedol pre Aktuality.sk Juraj Sliacky, country manager cestovky pre Slovensko.

Vysoký štandard letu

Dovolenkári si tak pri letoch budú zvykať na vysoký štandard. Po prvýkrát bude totiž na charterových letoch z Bratislavy do juhovýchodnej Ázie a na ostrov v Indickom oceáne lietať moderný Boeing 787-9 Dreamliner v tyrkysových farbách talianskeho dopravcu.

Tento typ diaľkového lietadla s kapacitou až 355 cestujúcich ponúka na palube sedadlá v troch triedach, zábavný portál a Wi-Fi pripojenie.

„Jedna destinácia je taká, že z Bratislavy sa Dreamlinerom odletí do Milána, kde sa doplní a potom pôjde na Maurícius. V prípade Thajska lietadlo vyštartuje z Milána, v Bratislave doň nastúpia naši ľudia a odletí sa zo Slovenska," doplnil podrobnosti.

Viac o nových letoch z bratislavského letiska si prečítate v mojom článku na Aktuality.sk. >>>