Ondřej Brzobohatý o stvárnení Ladislava Štaidla v seriáli: Nie všetky scény sa mi v Ivete páčili

22.05.2024
Ondřej Brzobohaty a Anna Fialova hrajú Ladislava Štaidla a Ivetu Bartošovú. Zdroj: Voyo
Ondřej Brzobohaty a Anna Fialova hrajú Ladislava Štaidla a Ivetu Bartošovú. Zdroj: Voyo

Zožal chválu za herecký výkon, ale aj za podobu Ladislava Štaidla v seriáli o Ivete Bartošovej.

Diváci sa na Voyo dočkali poslednej série projektu o populárnej česko-slovenskej speváčke, ktorá svoj život pred 10 rokmi tragicky ukončila.

„Neviem, odkiaľ sa zobrala téza, že Ladislav Štaidl má byť v seriáli negatívna postava," upozornil v rozhovore pre Aktuality.sk herec Ondřej BRZOBOHATÝ, ktorý legendárneho hudobníka stvárnil.

Na druhej strane, scenár seriálu podľa jeho slov hovoril jasne: Ladislav Štaidl mal k Ivete určitý otcovský či opatrovnícky vzťah a z tohto prístupu nikdy nemohol byť vyslovene vyrovnaný pár, kde by bolo všetko fér.

V seriáli ste stvárnili Ivetinho „objaviteľa" a neskôr partnera a otca jej dieťaťa. Diváci ho v uplynulých sériách mohli vnímať dosť negatívne.

Ťažko hovoriť o tom, že tá postava je negatívna. Možno tak pôsobí, ale z jeho úlohy v živote Ivety Bartošovej je jasné, že sa jej snažil vložiť do života poriadok, ktorý ona pravdepodobne ani nechcela prijať. Vzhľadom na to, že som Ladislava Štaidla poznal osobne, musím povedať, že som ho vôbec nevnímal negatívne. Je to náročné z pohľadu vnímania Ivetinho prístupu k životu. Toto je zásadné.

Rád som prijal úlohu stvárniť ho, lebo som to vnímal ako výzvu. Navyše scenár seriálu bol napísaný skvelo.

Spomínate, že ste ho poznali. Čím ste sa z jeho osobnosti pri nakrúcaní inšpirovali?

Spomenul si na to, ako sa správal alebo ako gestikuloval. Toto určite zohralo úlohu v tom, ako som sa Ladislava snažil poňať. Nechcel som, aby pôsobil arogantne, lebo on naozaj v blízkom kruhu nikdy takto nepôsobil. Snažil som sa vtlačiť do toho istú milosť, aj keď nie všetky scény z nakrúcania sa mi páčili.

Akú ste mali spätnú väzbu ste na váš výkon?

Môžem hovoriť o pozitívnych reakciách. Ešte raz – neviem, kde sa zobrala téza o tom, že by bol zlý. Z môjho videnia vecí nebol vyložene zlý. Prišiel s určitým poriadkom, ktorý Iveta neprijala. Na druhej strane možno si s ňou nevedel rady iným spôsobom. Na druhej strane, nikto z nás nie je schopný súdiť.

Celý môj rozhovor si prečítate na Aktuality.sk >>>