Potvrdené: Jojka spúšťa športový kanál

24.06.2021

Slovenským divákom pribudne nový športový kanál. Ako prvá ho sľubovala RTVS, napokon je všetko inak. Telerozhlas predbehla Jojka.

Foto: TV JOJ
Foto: TV JOJ

„Po prvýkrát aj oficiálne môžeme po uzavretí viacerých rokovaní potvrdiť, že najširšie staničné portfólio na Slovensku už počas nadchádzajúcej jesennej sezóny rozšírime o novú prémiovú športovú stanicu Joj Šport," oznámil na sociálnej sieti generálny riaditeľ skupiny JOJ Marcel Grega.

Doplnil, že so športovým kanálom chcú nadviazať na dlhodobú DNA podporovateľa slovenského športu či už vo vysielaní, prostredníctvom Nadácie TV JOJ alebo online aktivít.

„Joj Šport sa tak bude primárne venovať slovenskému športu a športovcom pôsobiacich doma aj v zahraničných ligách, predstaví zároveň aj juniorských a mládežníckych športovcov či ligové súťaže," uviedol Grega.

Po nedávnom zakúpení veľkého balíka športových práv predstaví Jojka v najbližšom období ďalšie športy a súťaže, ktoré pobežia exkluzívne na stanici Joj Šport.

Nový kanál prinesie v hlavných športových sezónach približne 20 živých prenosov do týždňa, vo vlastnej produkcii takmer osemsto zápasov z domácich ligových súťaží či približne 6 500 hodín priamych prenosov do roka.

„Popri športoch ako hokej, zjazdové lyžovanie, futbal, atletika, triatlon, snowboard, tenis, basketbal, volejbal, beach volejbal, hádzaná, florbal, badminton či boby, nebudú chýbať ani populárne e-športy a e-gamingové prenosy a taktiež štúdiá či online spravodajstvo," uzavrel Marcel Grega.

Ticho v RTVS

Športový kanál mala spustiť RTVS už v roku 2020. Viaceré vrcholové športové podujatia však zastavila pandémia koronavírusu a tak Rozhlas a televízia Slovenska upustili od spustenia stanice.

RTVS Šport ohlásili spustiť napokon v tomto roku. Program však neodštartoval počas MS v hokeji, ani počas futbalového Eura 2020.

Médium z Mlynskej doliny zároveň nepotvrdilo, či sa tak stane s otvorením augustovej letnej olympiády v Tokiu.