Rady, ako zbaviť svoje telo jedovatých látok

17.11.2021

Každý by chcel schudnúť čo najrýchlejšie, aby sa mohol novou, štíhlou postavou chváliť čo najskôr.

Foto: KetoMix
Foto: KetoMix

Článok je v spolupráci s KetoMix

Rýchlosť chudnutia však závisí od niekoľkých aspektov - vek, pohlavie, zdravotný stav, ale ale aj počiatočná váha, z ktorej chcete schudnúť. Možno už aj chudnete, ale zároveň premýšľate nad tým, ako by ste celý proces vašej premeny podporili. Preto sme pre vás pripravili pár jednoduchých rád, ako zbaviť vaše telo škodlivých látok - toxínov, a to už v procese chudnutia.

1. Dostatočne a pravidelne pite

Pite nielen dostatočne, ale aj pravidelne, pretože tak pomáhate obličkám pri vylučovaní jedovatých látok močom. Zdravé stravovanie je založené na príjme prirodzených zdravých potravín a jedál z nich pripravovaných. Prirodzené potraviny sú potraviny vo svojej pôvodnej podobe, ako nám ich poskytuje príroda, alebo minimálne upravované. Táto strava zabezpečuje dostatočný príjem živín, udržuje telo v rovnováhe a je prevenciou civilizačných chorôb. Dôležité je dbať na kvalitné potraviny a pravidelnú stravu.

2. Jedzte viac vlákniny

Vláknina v našom tele funguje ako taká kefa, ktorá mechanicky čistí naše črevá. Zároveň podporuje rast prospešných črevných baktérií, a tak nezostáva miesto pre tie škodlivé.

3. Ozdravte svoju pečeň

Rovnako ako črevám a obličkám môžete zjednodušiť prácu aj svojej pečeni. Nie nadarmo je pečeň prezívaná čističkou alebo elektrárňou organizmu. Je kľúčovým orgánom, očisťuje telo od jedovatých látok, premieňa živiny na energiu a počas ketózy premieňa tuky na ketónové látky.

Lenže, priznajme si, že svojej pečeni prácu väčšinou príliš nezľahčujeme. Skúste telu pomôcť. Odľahčením jedálnička, prípadne KetoMix Detoxom, ktorý pomáha pečeni zbaviť vaše telo nielen tukov, ale aj toxínov v nich.

Malý slovník

  • Toxín - z gréckeho slova toxikon. Ide o jedovatú látku produkovanú živými bunkami alebo organizmami.
    Detox - je proces odstránenia alebo zneškodnenia toxickej látky. V našom prípade ide o odstránenie toxických látok z tukových buniek.
  • Silymarín - látka, ktorá pochádza z bodliaku rastliny Pestrec mariánsky. Vďaka svojim schopnostiam urýchliť obnovu pečeňových buniek je táto látka podávaná pri rôznych intoxikáciách, otravách alebo ochoreniach pečene ako je cirhóza alebo žltačka.
  • Cholín - dostatočný príjem cholínu má ochranný účinok na funkciu pečene a metabolizmus tukov. Na opačnej strane nedostatok tohto vitagénu môže viesť k poruche funkcií pečene až k rozvoju stučnenia pečene.

Niekoľko rád, ako schudnúť, ale netrápiť sa pri tom

  • Buďte aktívni
  • Zabudnite na klasické sladené vody
  • Vyhnite tvrdému alkoholu - na trhu dnes existujú aj nízkosacharidové varianty vína. Vyskúšajte napríklad vynikajúce KetoMix víno. Pri alkohole si však dajte pozor ešte na jednu vec. Je všeobecne známe, že zvyšuje chuť na jedlo. Takže majte poruke vždy nakrájanú zeleninu, aby ste "omylom" nesiahli po niečom, čo by vás z diéty vyhodilo.
  • Vyskúšajte ketónovú diétu - problémom väčšiny redukčných diét je fakt, že pri nich telo stráca až 40 % svalovej hmoty. Svaly sú ale hlavným spaľovačom tukov. Telo sa teda po skončení diéty nedokáže, vďaka úbytku svalovej hmoty, vysporiadať s rovnakým množstvom energie ako pred diétou. A tak, logicky, prichádza jojo efekt. Ketónová diéta KetoMix je však založená na úplne inom princípe. Pri jej dodržiavaní chudnete iba vaše tukové zásoby. Väčšina vašej svalovej hmoty zostáva zachovaná.