RTVS chce pokračovať v seriálovom hite Čas nádejí. Čo na to herec Róbert Sipos?

31.03.2024

Stačilo mať ostrihané vlasy a už nevyzerať detsky. Lebo tak si ho pamätali ľudia z kastingov, čo v jeho prípade sprvoti považovali za prekážku pri účinkovaní v seriáli Čas nádejí.

Herec Róbert Sipos, zdroj: RTVS
Herec Róbert Sipos, zdroj: RTVS

Potom však zbadali, že je všetko inak. Po dramatickom seriáli Priznanie napokon dostal šancu v ďalšom. Tentoraz v dobovom. Hlavnou postavou sa pritom stával postupne.

"Na Slovensku sa pri výbere hercov veľmi bazíruje na typológii. Keď sa niekam typologicky nehodíte alebo k predstave režiséra či scenáristu – môžete byť herecky šikovný –, tak sa to väčšinou nepodarí," podelil sa o skúsenosti v rozhovore pre Aktuality.sk Robert SIPOS.

Netají, že by sa rád vrátil aj k moderovaniu v rádiu. Vraj aby prišiel na iné myšlienky a rozširoval obzory.

RTVS nedávno odvysielala svoj pôvodný historický seriál, aké ste dostali ohlasy?

Prevažne pozitívne. Najmä z okolia blízkych a kamarátov. Ale aj od ľudí, ktorých nepoznám, zo sociálnych sietí. Možnože sú to už aj moji fanúšikovia (smiech). Taktiež som dostal list od istého pána. Všimol som si aj pár pripomienok, že dej seriálu mal veľmi rýchly spád. A že by si to zaslúžilo obšírnejšiu sériu s viacerými epizódami.

Čo hovoríte na to, že bude pokračovanie v podobe druhej série? Predpokladáme, že s vašou účasťou.

Predpoklad je pochopiteľný, avšak žiadne bližšie informácie o druhej sérii zatiaľ nemám. Ale rád budem jej súčasťou.

Postupne sa z vás vyprofilovala hlavná postava.

Áno. Keď som si prvýkrát prečítal scenár, bolo zrejmé, že môj filmový otec, ktorého hral Daniel Žulčák, to celé otvorí. Ale od polovice seriálu sme linku ťahali spolu. Potom som sa dostal do popredia a točilo sa to následne okolo mňa.

Môj celý rozhovor si prečítate na Aktuality.sk >>>