Slováci vykupujú spreje proti medveďom

09.08.2022

Čoraz častejšie útoky medveďov na človeka postavili do pozoru už aj Slovákov.

zdroj: dedinsky.sk
zdroj: dedinsky.sk

Tlačová správa portálu Heureka.sk

Štatistiky nákupného poradcu Heureka.sk ukazujú, že za ostatný týždeň stúpol záujem o korenisté spreje na paralyzovanie medveďa o neuveriteľných 373 %.

Hoci takmer každý týždeň rezonuje v médiách ďalších útok medveďa na človeka, Slováci sa svojich outdoorových aktivít nemienia vzdať. Prázdniny a leto chcú tráviť v prírode a do batohu si preto balia aj spreje na obranu proti medveďom.

„Skokanom uplynulého týždňa na Heureke sú práve korenisté spreje, z ktorých mnohé majú dosah až 10 metrov. Už z minulosti máme skúsenosť, že silná téma z médií sa často odrazí aj na nákupnom správaní Slovákov. To je aj aktuálny prípad korenistých sprejov," hovorí Michal Buzek, šéf analytikov nákupného poradcu Heureka.

„Ceny kvalitnejších sprejov sa pohybujú na úrovni 35 až 40 eur. Mnohé sú vyrábané z prírodných produktov a mali by pomôcť pri útoku zvieraťa," doplnil.

Slováci milujú leto v prírode

Slováci netrávia leto len pri mori. Štatistiky Heureky ukazujú, že sa vo veľkom venujú rôznym outdoorovým aktivitám či turistike. Svedčí o tom stúpajúci záujem o outdoorové vybavenie.

Ľudia si chcú dopriať kvalitnejšiu výbavu, ktorá im vydrží roky, no na druhej strane chcú aj ušetriť. „Na Heureke sme zaznamenali zvýšený záujem o rybárske stany či bivaky, v porovnaní s minulým týždňom až o 920 %.

Ľudia vyhľadávajú aj prenosné chladničky, v tejto podkategórii vidíme nárast o 320 %, pri outdoorových varičoch je nárast na úrovni 500 %.

Extrémny záujem je aj o špeciálne turistické topánky pre dámy, kde sa nárast pohybuje na úrovni 1700 %," dodáva na záver Michal Buzek.