Telenovela po tunisky (cesto-storky)

30.01.2022

Dovolenka v Tunisku. Stojíte v správnom čase na správnom mieste a nezbrzdíte životný zlom. Ja som v poriadku. Ďakujem.

Múzeum Sidi Bou Said v Tunisku. Foto: dedinsky.sk
Múzeum Sidi Bou Said v Tunisku. Foto: dedinsky.sk

TUNISKO: Teda, ten zlom sa nezlomil u mňa a nebolo to ani u mňa. Sú to popretkávané horúce dovolenkové dni Mahdii s kamarátkou. Za dramatický príbeh by sa pri jeho sfilmovaní nehanbili ani tvorcovia orientálnych seriálov.

V rezorte sa zaláskovala do mladého recepčného hotela. Nenosil ponožky v sandáloch, ale javil sa ako dobrodruh zo susedného Česka. Špinavý blond a svetlejšia tvár. Na recepcii vznikli rozpaky, keď som mu chcel položiť otázku v angličtine. A predsa bol Tunisan.

Jej prvá láska. V tomto nebola a ani nebude v arabskom svete jediná. Slovo dalo slovo. Recepčný ju pozval v pre nás neobádanom svete na večeru a spustil ságu, ktorá vrie dodnes. Prišiel po ňu na motorke a my sme ju pustili. Po nej dorazila po uši zaľúbená.

Zostávajúce dovolenkové dni už dožila vo vlastnom svete. Hlavou bola minimálne na recepcii. Mesiace potom udržiavali virtuálny kontakt a o rok vyrazila sama znovu na sever Afriky. Známosť vyvrcholila veľkou tuniskou svadbou. Neskôr prišlo na svet dieťa a potom aj rozvod.

Po 10 rokoch si každý z dvojice žije takmer vlastný život. Asi to tak malo byť, hovorí sa. Ale možno bolo v silách mňa a kamaráta pokúsiť sa o zvrat v jej letnom romániku. Nech preboha neblázni. Dohovoriť jej. Trochu sa zahrať na otroka Colina z Angeliky a Sultána, aby vyviedol našu angeliku z románikového (sultánskeho) zajatia. Aj tento legendárny dej sa nakrúcal v Tunisku a miesto Sidi Bou Said sme všetci traja počas dovolenky navštívili.

Brzdiace pokusy z našej strany boli. Ale možno sme jej nedohovorili natoľko rázne, aby Tunisan vyšumel z hlavy. Aby zmizol v oblakoch po tom, ako sme sa s lietadlom odlepili z tuniskej zeme. Načisto. Nedala si povedať. Letná láska bola silnejšia.

Ale bol to pre ňu životný omyl? Kamarátka má s ním dcéru a chcú byť šťastné. Bodka.