Terno rastie aj vo veľkoobchode, hlási prvých 100 zákazníkov

24.10.2020

Potravinová sieť Terno real estate otvorila novú divíziu veľkoobchodu. Chce vyhovieť dopytu slovenských firiem po dovoze tovarov priamo na ich prevádzky.

Zdroj: Terno
Zdroj: Terno

Tlačová správa Terno

Terno real estate zaznamenalo už svoju prvú stovku veľkoobchodných zákazníkov. Väčšinu z nich, teda 85 %, tvoria nezávislé maloobchodné predajne, zvyšných 15 % sú veľkosklady. Medzi nimi sú súkromní živnostníci, ale aj firmy či školy.

Terno im dováža približne 1 000 rôznych produktov od alkoholických a nealkoholických nápojov, cez trvanlivé potraviny, až po časť drogérie.

Po objednaní tovaru ich zákazníci dostanú na predajňu či na sklad, do dvoch pracovných dní - doprava je zdarma.

Kvôli veľkoobchodným službám vznikla aj nová webová stránka velkoobchod.terno.sk, prostredníctvom ktorej si môžu tovar pohodlne a ľahko objednať.

Pandémia ovplyvnila trh

Správanie spotrebiteľov a trh sa mení, čo do veľkej miery ovplyvnila aj pandémia koronavírusu. Kedysi si tovar nakupovali podnikatelia sami, dnes nemajú čas chodiť do veľkoobchodov osobne a radšej si nechajú priviesť tovar priamo na prevádzku.

„Terno real estate zatiaľ ponúka služby vybraného, prevažne trvanlivého sortimentu pre Západné Slovensko. V priebehu budúceho roku budeme distribuovať aj sortiment čerstvých potravín, teda ovocia, zeleniny, mliečnych výrobkov a lahôdok. Toto rozšírenie sortimentu ide ruka v ruke so sťahovaním centrálneho skladu čerstvých potravín do nových priestorov. Presun by mal byť realizovaný v polovici roka 2021," uviedol Petr Hrdina, vedúci oddelenia veľkoobchodu.

Všetci veľkoobchodní klienti, ale aj všetky predajne spoločnosti, teda siete obchodov Terno a KRAJ, sú už aktuálne zásobovaní suchým tovarom z novootvoreného distribučného centra v logistickom parku v Ivanke pri Dunaji.

„Toto je jeden z dôležitých krokov na našej ceste k celoštátne fungujúcemu reťazcu. V nových moderných skladových priestoroch sme pripravení zvládnuť nielen organický, ale aj akvizičný rast," uviedol riaditeľ spoločnosti Stanislav Čajka.