To sa takto nerobí: Jojka spúšťa JOJ Šport a diváci sa hnevajú

05.10.2021

Žiadne veľké promo. Jojka doslova v tichosti spúšťa svoj nový kanál JOJ Šport a za spôsob, akým ho uvádza „do života" si už stihla vyslúžiť kritiku.

Foto: Facebook / JOJ ŠPORT
Foto: Facebook / JOJ ŠPORT

TV JOJ dávnešie ohlásila spustenie nového kanála zameraného na šport. Kedy sa tak definitívne malo stať, dlho nezverejňovala. Na sociálnej sieti a novej FB-stránke JOJ Šport v utorok - hodiny pred ostrým štartom - oznámila, že „Začíname už v stredu..."

Následne v ďalšom poste stanica odpromovala volejbalovú ligu majstrov. Facebookoví užívatelia sa prirodzene začali pýtať, kde si JOJ Šport naladia. „Čoskoro" zverejníme," znela odpoveď stanice.

Podľa reakcií ďalších fanúšikov je JOJ Šport dostupný počas testovania na Skylinku, freeSAT a dvb-t 2, multiplex 1. Kanál testovali aj Sledovanietv.sk.

„Zajtra začínate vysielať a ešte sa nevie, kde. Kde preboha to sme? Na Slovensku je všetko možné," hneval sa pod statusom televízie Ľubo.

„Kde nájdeme program? Veď to je neuveriľtené... Štartuje zajtra a nikto poriadne nevie akí operatori vás budu mat? Kde nájdeme program na 7 dní? Atď..," napísali zo skupiny Futbalové Štatistiky.

Čo je doteraz z kuchyne televízie o JOJ Šport známe?

  • Odpovede sa skrývajú v ďalších utorkových statusoch stanice.
  • Ohlásila, že získala do svojich služieb moderátora a komentátora Slava Jurka.
  • Potvrdila tiež presný štart 19:50, kedy odvysiela volejbalový duel.
  • Má vysielať zápasy slovenskej 2. hokejovej ligy.
Foto: Facebook / JOJ ŠPORT
Foto: Facebook / JOJ ŠPORT

Dohoda s operátormi

JOJ Group sa v polovici augusta dohodla s členmi Slovenskej asociácie pre káblové telekomunikácie na podmienkach distribúcie novej stanice.

Jojka v lete vo svojej tlačovej správe uviedla, že JOJ Šport odštartuje v jesennej sezóne 2021 a jeho program bude distribuovaný aj prostredníctvom členov Slovenskej asociácie pre káblové telekomunikácie (SAKT), ktorá združuje značnú časť prevádzkovateľov káblových sietí na Slovensku.

Stanica má byť v ponuke členov SAKT zaradená do najrozšírenejších balíkov.

„JOJ Group aj týmto krokom napĺňa svoju ambíciu čo najväčšieho pokrytia stanice, aby bola televízia JOJ Šport dostupná v ponuke nielen najväčších, ale aj menších distribútorov televízneho signálu, káblových aj satelitných operátorov. Cieľom JOJ Šport je vysielať pre všetkých Slovákov po celom Slovensku, aby mala každá domácnosť umožnený čo najjednoduchší prístup k slovenskému športu," napísala skupina JOJ médiám.

Cieľom Slováci a slovenský šport

JOJ Šport sa plánuje venovať najmä slovenskému športu a slovenským športovcom pôsobiacim v slovenských a zahraničných ligách.

Sľubuje tiež najsledovanejšie medzinárodné a svetové športové turnaje a majstrovstvá.

Má odvysielať okolo 20 živých prenosov týždenne počas hlavných športových sezón a takmer 800 zápasov z domácich ligových súťaží komplet vo vlastnej produkcii.

"Stanica bude zameraná na dosiaľ chýbajúcu prezentáciu slovenských klubov a športovcov a bude predstavovať aj juniorských a mládežníckych športovcov a ligy," avizovali z Jojky.