TV JOJ sa cez MS v hokeji zachová veľkoryso, cez anténu sprístupní JOJ Šport

26.04.2024

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji budú pre divákov na JOJ Šport dostupné v takom rozsahu, ako ich do vlaňajšieho roka vysielala RTVS.

zdroj: JOJ Šport
zdroj: JOJ Šport

Spoločnosť Towercom, ktorá prevádzkuje digitálne vysielanie cez anténu, sa s televíznou skupinou JOJ dohodla na dočasnom odblokovaní stanice JOJ Šport, informuje o tom živé.sk.

„Vďaka iniciatíve a spolupráci s JOJ Group bude počas trvania MS v ľadovom hokeji, od 10. do 26. mája, sprístupnený športový kanál JOJ Šport do voľného vysielania ako súčasť našej tradičnej ponuky programov vo voľnom vysielaní," uviedol podľa portálu produktový manažér služieb retransmisie Towercomu Milan Herman.

JOJ Šport je šírená v prvom multiplexe vo vysielacom štandarde DVB-T2/HEVC.

Duely slovenskej reprezentácie bude vysielať TV JOJ, ktorá je dostupná cez anténu zadarmo v SD kvalite. Towercom však nespresnil, či by mohla byť odblokovaná aj HD verzia.

,,Na JOJke uvidia diváci všetky zápasy slovenského národného tímu, na stanici JOJ Plus odvysielame vybrané zápasy pražskej skupiny a na JOJ Športe všetky zápasy, ktoré sa budú hrať v Ostrave a vybrané z Prahy. Semifinále, zápas o bronz a finále hokejového šampionátu odvysielame na staniciach JOJ a JOJ Šport," poznamenal šéf JOJ Šport Roman Neuschl.

Svetový šampionát sa uskutočnia od 10. do 26. mája 2024 v susednom Česku. Dejiskami sa stanú tradične Praha a Ostrava.

Turnaj prvýkrát odvysiela skupina JOJ. MS v hokeji vysielala dovtedy RTVS na programoch :Šport, na Dvojke a cez stream na svojom webe.