V Banskej Bystrici sa pochválili vynoveným štadiónom (fotogaléria)

05.10.2021

Legendárny štadión na banskobystrických Štiavničkách, kde tradične hrávali zápasy futbalisti Dukly, otvorili vynovený. Po rekonštrukcii je z neho Národný atletický štadión.

Foto: Facebook / Ján Nosko
Foto: Facebook / Ján Nosko

Štadión spĺňa najprísnejšie kritériá a štandardy pre organizovanie medzinárodných podujatí.

„Minulý týždeň sa o tom presvedčili aj zástupcovia Európskych olympijských výborov v rámci hodnotenia pripravenosti športovísk k podujatiu EYOF 2022. Okrem rekonštrukcie hlavného štadióna s kapacitou 7000 miest na sedenie, prešiel komplexnou obnovou aj tréningový štadión. Disponuje modernými priestormi, vybavením a celkovým technickým zabezpečením," informoval na sociálnej sieti primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

Ministerstvo obrany zároveň prisľúbilo, že rekonštrukcia štadióna môže v ďalšom období pokračovať aj druhou etapou a prestrešením diváckych tribún.

„Teším sa, že dochádza k spolupráci a symbióze atletického a futbalového zväzu. Banskobystričanky, Banskobystričania a všetci návštevníci si tak budú môcť vychutnať na Štadióne SNP nielen kvalitné futbalové zápasy, ale aj atletické preteky na najvyššej národnej a medzinárodnej úrovni," doplnil primátor.

Vojenské Športové Centrum Dukla v meste bude mať nového šéfa. Po Romanovi Benčíkovi funkciu prevezme zlatý olympijský víťaz z Ria v chôdzi Matej Tóth.

Štadión v kocke:

  • Vďaka rozsiahlej rekonštrukcii v celkovej hodnote za vyše 14 miliónov eur má stánok certifikáciu UEFA pre futbalové štadióny kategórie 3.
  • Nové futbalové ihrisko je s vyhrievanou trávnatou plochou.
  • Rekonštrukciou prešla aj tribúna, k dispozícii je 7067 sedadiel.
  • Štadión SNP je majetkom Slovenskej republiky v správe VŠC Dukla Banská Bystrica.
  • Zápasy druhej ligy začne na tomto štadióne hrať už 16. októbra futbalová Dukla.

Nový štadión Dukly Banská Bystrica

Zdroj fotografií: Facebook / Ján Nosko