Výrobca Lunter sa pochválil novinkami s tofu syrmi

26.05.2020

TLAČOVÁ SPRÁVA: Známy slovenský výrobca rastlinných výrobkov oznámil novinky pre tohtoročnú grilovaciu sezónu. Týka sa tofu syrov.

Zdroj: Facebook / Lunter
Zdroj: Facebook / Lunter

Tlačová správa pre médiá:

Najznámejší slovenský výrobca tradičných rastlinných výrobkov prináša na trh modernú novinku v podobe hotového ochuteného tofu.

TOFU NA GRIL od Luntera nájdete v ponuke takmer všetkých obchodných reťazcov, a to v dvoch verziách - pre milovníkov pikantných jedál je určené TOFU NA GRIL SWEET CHILLI, pre klasických labužníkov zase TOFU NA GRIL TYMIAN.

„Našim zákazníkom opäť ponúkame niečo nové, v tomto prípade chutný tip na zdravé, rýchle rodinné grilovanie. Stačí na dve minútky položiť na gril a môžete servírovať", hovorí Anna Buzinkay, marketingová manažérka Lunter.

Uľahčenie prípravy s tofu

Za zrodom novinky stojí jednoduchý nápad samotných zamestnancov spoločnosti Alfa Bio - uľahčiť prípravu chutných a výživných pokrmov z tofu, a to pre celú rodinu. Nové LUNTER TOFU NA GRIL bolo vyvinuté špeciálne na grilovanie. Stačí naozaj málo - za dve minúty môžete mať na stole plnohodnotný obed s vyváženou chuťou tymianu alebo ostrejšieho sweet chilli.

„Naším cieľom je v tohtoročnej sezóne oživiť naše tradičné portfólio. Zákazníkom ponúkame hotový výrobok, vďaka ktorému si rýchlo a ľahko pripravia tofu tak, aby uspokojilo chute aj tých najnáročnejších gurmánov. Preto za konzumentov TOFU NA GRIL považujeme všetkých ľudí, čo sa zaujímajú o zdravú stravu (nielen vegetariánov alebo vegánov) a ktorí možno vďaka našej novinke začnú experimentovať s prípravou a zložením svojho jedálnička, vysvetľuje marketingová manažérka Lunter.

„Chuť našich noviniek si okamžite zamilovali spotrebitelia na Slovensku i v okolitých štátoch. Sme radi, že výrobky LUNTER spríjemnia grilovačku hoci aj každý deň. Sú vhodné ako hlavné jedlo alebo na spestrenie klasických mäsitých pokrmov, pripravovaných na grile. Navyše, konzumácia našich rastlinných výrobkov v tej najvyššej kvalite, prispieva k zdravšiemu a vyvážanejšiemu jedálničku", dodáva Anna Buzinkay.

Novinky u Luntera

S LUNTER TOFU NA GRIL vás minimálne 43% proteínov z odporúčanej dennej dávky zaručene neminie. Okrem týchto benefitov sa novinka hrdí nulovým obsahom konzervačných látok, laktózy, lepku, GMO či cholesterolu.

LUNTER v roku 2020 prechádza redizajnom obalov celého portfólia, na ktorých teraz nájdete pečať, odkazujúcu na 100 % rastlinný pôvod, spolu s ostatnými benefitmi podľa typu a príchute výrobku. O výsledný dizajn sa postaral Pergamen.

LUNTER TOFU vzniká tradičným, 2.000 rokov starým poctivým výrobným postupom, ktorého prvá písomná zmienka pochádza z obdobia starovekej Číny okolo 220 rokov n.l. V nedávnom teste "Českej vegánskej společnosti" v porovnaní šiestich rôznych tofu dostupných na trhu sa LUNTER TOFU umiestnilo na prvom mieste v obsahu vápnika, až 272mg/100g.