Z Bratislavy obnovujú lety na netradičné miesto k Jadranu

24.06.2023
Bratislavské letisko. Foto: dedline.sk
Bratislavské letisko. Foto: dedline.sk

Balkánska dovolenková destinácia bude znovu prístupnejšia pre Slovákov.

Tlačová správa Čedok.

Cestovná kancelária Čedok, ktorá koncom minulého roka oznámila svoj návrat na slovenský trh, spustila priame lety z Bratislavy do albánskej Tirany.

Nová destinácia pre Slovákov, ktorá sa stáva skokanom roka v predajoch na Slovensku aj v Českej republike, je tak oveľa dostupnejšia a cesta pohodlnejšia.

Doba letu do obľúbenej balkánskej krajiny, kde sa turizmus v posledných rokoch veľmi rozvíja, je iba niečo málo cez hodinu. Krátka doprava, pláže vhodné pre všetkých cestovateľov, výborná kuchyňa aj možnosť výletov na pamiatky alebo do hôr, to všetko ponúka Albánsko.

Prví cestujúci mieria na dovolenku vypredaným letom na palube leteckej spoločnosti Smartwings. Lietadlo po prílete na bratislavské letisko čakalo slávnostné uvítanie vodnou bránou od miestnych hasičov, pre cestujúcich si potom letisko a cestovná kancelária prichystali počas inauguračného letu aj krájanie torty, program pre deti s maskotom Čedoku aj drobné darčeky.

Čedok po návrate na Slovensko ponúka tento rok v lete tie najobľúbenejšie letné destinácie, od Turecka, Egypta, po Malorku či Bulharsko. Od dnešného dňa pridávame v spolupráci s leteckou spoločnosťou Smartwings aj priame lety do Tirany. V Albánsku nájdu Slováci v oblasti okolo letoviska Dürres skvelé hotely pre rodiny s deťmi, ako aj len pre dospelých. Táto destinácia láka aj na svoje výlety, ako aj ohromujúce poznávacie zájazdy. V otváraní noviniek budeme v Bratislave pokračovať aj v zime, začneme lietať na Srí Lanku a na Zanzibar," oznámil Juraj Sliacky, country manažér Čedoku na Slovensku.

Turistický progres Albánska

Začiatok priamych letov medzi Bratislavou a Tiranou je mimoriadne pozitívna správa s dobrým dopadom na životy občanov oboch našich krajín, uviedla Enkeleda Měrkuri, veľvyslankyňa Albánska na Slovensku.

„Zjednodušenie ciest z tranzitných letov na priame lety je absolútnou príležitosťou na to, aby sa ľudia bližšie spoznali, ako aj zintenzívnili naše výmeny a možnú spoluprácu. Pokiaľ ide o cestovný ruch, Albánsko má toľko turistických atrakcií, ktoré môže ponúknuť, od severu s horami až po juh s našou nádhernou riviérou. Dnes na tomto inauguračnom ceremoniáli oslavujeme a veľvyslanectvo Albánskej republiky na Slovensku podporuje Čedok v tomto novom záväzku ako pridanej príležitosti pre Slovákov, aby si užili a spoznali krásy albánskej prírody," doplnila.

Najnovšia publikácia Svetovej organizácie cestovného ruchu (World Tourism Organization) zaraďuje Albánsko na tretie miesto na svete a prvé v Európe, pokiaľ ide o obnovenie rastu tokov turistov v roku 2023. V roku 2022 Albánsko privítalo 7,5 milióna zahraničných návštevníkov, čím sa zaradilo na prvé miesto medzi krajiny s najrýchlejším zotavením cestovného ruchu po pandémii.

Desiatky letov

Počas letnej sezóny naplánovali z Bratislavy 38 letov v rámci priameho charterového leteckého spojenia do hlavného mesta Albánska.

„Naposledy boli prevádzkované charterové lety z Bratislavy do Tirany v roku 2019, preto vítam opätovnú možnosť tohto leteckého spojenia vďaka CK Čedok," dodáva predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika, Ing. Dušan Keketi.

Všetky zájazdy s odletom alebo odchodom zo Slovenska sú v predaji s možnosťou platby priamo v eurách za konečné ceny, na pobočke cestovky v Bratislave i Žiline, alebo u viac ako 200 ďalších partnerských predajcov.

Čedok sa stal členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA). Spolupráca s touto asociáciou je pre najstaršiu cestovnú kanceláriu na trhu dôležitým krokom pri rozvoji cestovného ruchu pre slovenských cestovateľov.