Z Bratislavy môžete lietať už aj do Karibiku a obľúbenej ázijskej destinácie

24.06.2023
Dominikánska republika. foto: dedline.sk
Dominikánska republika. foto: dedline.sk

Z hlavného mesta sa budete môcť dostať do troch exotických destinácií.

Tlačová správa Der Touristik SK

Skupina DER Touristik Eastern Europe uzavrela exkluzívny kontrakt so španielskymi aerolinkami World2fly.

Od jesene spustia lety z Bratislavy do Vietnamu, Dominikánskej republiky a na Kubu. Klienti poletia Airbusom A350-900, najmodernejším a najúspornejším lietadlom strednej veľkosti pre diaľkové lety.

Hodnota kontraktu pre tohtoročnú zimnú sezónu presahuje 21-miliónov eur a cestovným kanceláriám FISCHER a KARTAGO Tours zaručuje od konca októbra tri lety týždenne na vietnamský ostrov Phu Quoc, do dominikánskej Punta Cany a kubánskej Santa Clary.

Španielske aerolinky World2fly na tieto lety poskytnú Airbus A350-900 pre 432 pasažierov. Táto konfigurácia ponúka najlepší pomer celkovej ceny letu a počtu cestujúcich, a tým aj najvýhodnejšiu cenu letenky. Airbus A350-900 má navyše vďaka použitým materiálom (uhlíkové vlákna, titán a zliatiny hliníka) až o 25 % nižšiu spotrebu paliva oproti súčasnému štandardu.

Toto všetko sme zvažovali, keď sme si vyberali partnera pre naše diaľkové lety. Budeme mať k dispozícii úplne nové lietadlo, takže verím, že už samotný let bude pre klientov skvelým zážitkom. Vďaka vlastnostiam lietadla navyše budeme schopní ponúknuť aj najlepšiu cenu," komentuje uzavretý kontrakt Jiří Jelínek, predseda predstavenstva skupiny DER Touristik Eastern Europe.

Historické lety pre Bratislavu

Podľa predsedu predstavenstva a šéfa bratislavského letiska Dušana Keketiho ide o mimoriadnu príležitosť aj pre letisko: „Vítame zaujímavú spoluprácu so skupinou DER TOURISTIK. Je to výborná možnosť ponúknuť cestujúcim až 3 nové exotické destinácie, do ktorých sa z Bratislavy doteraz nikdy pravidelne nelietalo, a to ani v rámci série pravidelných charterových letov.

Okrem úspory ponúka A350 aj maximálne pohodlie pre cestujúcich - hladina hluku na palube na úrovni iba 59 db, čo z nej robí vôbec najtichšiu kabínu zo všetkých súčasných lietadiel. V základnej cene letenky klienti dostanú hlavné jedlo s 3 chodmi a desiatu alebo raňajky pred pristátím. Na palubu si budú môcť vziať 10 kg batožinu, odbavená sa musí zmestiť do 23 kg.

Počas celého trvania letu budú mať klienti k dispozícii aj wifi pripojenie a bohatý systém palubnej zábavy v češtine s 200 hodinami filmov, hudby, audiokníh a hier na obrazovkách pred každým sedadlom. Zásadným benefitom je aj moderný filtračný systém, ktorý na palube zaručuje neustálu výmenu vzduchu a vďaka nižšiemu tlaku v kabíne sa výrazne znižuje únava a jet lag," dopĺňa Jelínek.

Zastávka v Prahe

Spoločnosť DER Touristik Eastern Europe, ktorá zastrešuje značky KARTAGO Tours a FISCHER, pôsobí okrem slovenského aj na českom, poľskom, maďarskom a rumunskom trhu. To využije pri leteckých rotáciách u všetkých troch spomínaných destinácií.

Lietadlo odštartuje vždy z Bratislavy, poletí do Prahy na dotankovanie a z pražského letiska už potom priamo do destinácie. Spiatočný let bude smerovať znova najskôr do Prahy a následne potom pokračovať do Bratislavy. Vďaka tomu prinesieme exotický produkt našim českým aj slovenským klientom zároveň," vysvetľuje Jelínek.

Som veľmi potešený, že si nás skupina DER Touristik vybrala ako strategického partnera pre svoje lety z Prahy aj Bratislavy. Verím, že táto dohoda, vďaka ktorej diverzifikujeme náš obchodný model, je začiatkom dlhej spolupráce. Sme presvedčení, že si klienti náš Airbus A350 zamilujú," dodáva Bruno Claeys, výkonný riaditeľ aeroliniek World2fly.

Ponuka do exotiky

Vo všetkých destináciách budú klientom k dispozícii česky hovoriaci delegáti. Vo vybraných hoteloch navyše aj animátori, ktorí sa v rámci nového klubového konceptu postarajú o program a zábavu deťom i dospelým.

Najväčší vietnamský ostrov Phu Quoc, ktorý je domovom možno najkvalitnejšieho korenia na svete, je úplnou novinkou v ponuke cestovných kancelárií KARTAGO Tours a FISCHER. Až 70 % plochy ostrova tvorí národný park zapísaný na zozname UNESCO.

Medzi zážitky, ktoré by si turisti nemali nechať ujsť, patrí návšteva rekordnej 8 kilometrov dlhej lanovky spájajúcej ostrov s národným parkom Hon Thom. Phu Quoc je turistom z celého sveta známy vďaka jednému z najväčšej zábavných parkov v Ázii VinWonders a obchodnému centru Gran World, ktoré sa podobá Benátkam. Cena týždenného pobytu v luxusnom 5* hoteli Melia Vinpearl Phu Quoc začína od 1 385 EUR.

Na Kubu bude FISCHER s KARTAGO Tours lietať na koralový ostrov Cayo Santa María, ktorý ponúka najkrajšie pláže z celej Kuby a novú hotelovú infraštruktúru. Milovníci histórie určite nevynechajú návštevu koloniálneho mesta Trinidad, dobrodružne založení návštevníci sa môžu vypraviť na pešiu túru dažďovým pralesom pohoria Sierra del Escambray. Týždenný zájazd do 5* hotela s all inclusive stravou sem klienti kúpia od 1 259 EUR.

V prípade Dominikánskej republiky budú zájazdy smerovať do letoviska Punta Cana, v najvýchodnejšie položenej provincii La Altagracia. Klientom cestovných kancelárií FISCHER a KARTAGO Tours je to dobre známa destinácia, ktorá láka na karibské pláže s bielym pieskom, palmy, luxusné hotelové rezorty a bohatý nočný život. V poslednej dobe sem ale mnoho aerolínií (napr. Air France) zrušilo lety, čo výrazne zvýšilo cenu leteniek. Vďaka charterovému letu je cena za týždenný pobyt v 4* hoteli s all inclusive od 1 259 EUR.