Z regálov sťahujú špenátový pretlak, s ktorým sa priotrávili ľudia

15.03.2021

Po zjedení špenátu si mnohí ľudia museli volať záchranku. Mali sa tak priotráviť jedovatým durmanom, ktorý sa do výrobku z neznámych príčin primiešal.

Špenátový pretlak, foto: ŠVPS SR
Špenátový pretlak, foto: ŠVPS SR

Národné toxikologické centrum priznalo telefonáty po konzumácii tejto potraviny.

Zdroj: Facebook / COOP Jednota

Sieť COOP Jednota Slovensko po obdržaní informácie od štátnych orgánov úradnej kontroly potravín okamžite dala pokyn na stiahnutie z predaja všetkých výrobkov t.j. všetkých šarží - Špenátový pretlak hlbokozmrazený COOP Tradičná kvalita zo všetkých predajní systému COOP Jednota.

Reťazec o tom informoval na sociálnej sieti.

"Zároveň sme v intenzívnom kontakte s výrobcom uvedeného výrobku za účelom objasnenia príčin možnej kontaminácie, pravdepodobne vzniknutej vo výrobnom procese. COOP Jednota Slovensko súčasne na základe operatívnych interných kontrol a analýz prehlasuje, že možná kontaminácia výrobkov nebola zapríčinená v systéme COOP Jednota, a to ani prepravou a ani skladovaním na jednotlivých maloobchodných prevádzkach, píše ďalej v stanovisku.

Jednota zároveň upozorňuje všetkých zákazníkov, aby tento výrobok nekonzumovali z dôvodu možných zdravotných komplikácií. "Zakúpený výrobok je možné vrátiť v našich predajniach. Za spôsobené komplikácie sa všetkým zákazníkom ospravedlňujeme," dodala.

Štátna veterinárna a potravinová správa SR informovala, že špenátový pretlak bol dodaný aj do siete Kaufland, pod zn. Vinica.