Zahral som si proti Ronaldovi, bolo to kruté! (postrehy z Arábie futbalistu Borisa Godála)

05.04.2023
Cristiano Ronaldo (7), Boris Godál (33). Zdroj YouTube/Al Nassr FC
Cristiano Ronaldo (7), Boris Godál (33). Zdroj YouTube/Al Nassr FC

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo v Saudskej Arábii hviezdi.

V tamojšej lige stáli CR7 v utorok v ceste aj traja Slováci. Favorizovaný Al Nassr s Portugalcom vyhral na pôde Al Adalah. Domáce mužstvo vedie Martin Ševela s asistentom Petrom Čögleom. Na celý zápas nastúpil obranca Boris GODÁL.

Práve bývalý hráč Trenčína, Lubina či trnavského Spartaka sa pre tento blog podelil o postrehy z utorkového stretnutia.

Ševelov Adalah podľahol Al Nassr výsledky 0:5.

Vysoká prehra. Zrejme si zápas proti Ronaldovi ani nemohol užiť.
„Bola to vysoká a krutá prehra. Prvý polčas bol z našej strany dobrý. Bola tam ochota brániť. Behať. Pobiť sa o výsledok, hoci nám VAR udelil proti nám penaltu. Ale mala byť a bol tam kontakt. Prvý polčas bol z našej strany fajn, no chceli sme dať vydať všetko do útoku a zvrátiť výsledok. Hrali sme otvorene a s malým počtom hráčov vzadu. Súper so svojou kvalitou to využili. Bolo to kruté."

Čo hovoríš na výkon Cristiana Ronalda?

„Bol stále za nami a čakal na svoju šancu. Nabiehal si do útoku spoza nás a keď dostal loptu do behu, bol nebezpečný. Keď bol chrbtom k bráne – tak sa nám ho podarilo ustrážiť. Najmä v prvom polčase. Ale potom dostal loptu a prehodil si jedného nášho hráča a jednoducho vystrelil. To zakončenie má stále na top úrovni."

Keď si sa dozvedel, že Ronaldo prestupuje do Saudskej Arábie, čo si si pomyslel?

„Pravdupovediac, nejako som to extra neprežíval. Bolo to zaujímavé najmä pre médiá a novinárov, ale aj pre kamarátov a rodinu. Naozaj so mnou to nerobilo nič. Ale okej, zahral som si proti Ronaldovi. Škoda, že to bolo pri takom krutom výsledku."

Môžeš radiť tento duel k tvojim naj v kariére?

„Nebol bo taký zápas. Myslím, že som zažil aj stretnutia, v ktorých išlo o veľa. Toto je skôr pre mojich, známych, rodinu a spoluhráčov a médiá. Že chlapec s Podbrezovej si zahral proti Ronaldovi a to je možno taký leitmotív. Ja som to bral úplne tak ako každý zápas – zápas o prežitie. Keby sme hrali možno v strede tabuľky, tak sa na to pozerám inak. Ale ja si momentálne tieto zápasy neužívam, lebo dostávame veľa gólov a pre mňa ako obrancu je to strašná potupa."

Pobláznil Ronaldo Saudskú Arábiu futbalom – darí sa mu to?

„Jasné. Aj včera to tak bolo po jeho prvom góle. Celý štadión zakričal zborovo to jeho ,Sííííí!'. Bola tam prevaha žltých dresov Ronalda, takže sa prišli pozrieť na neho a nie na nás. Jednoducho, žije to tu Ronaldom."

Tréner Ševela vás na neho špeciálne pripravoval?

„Hlavne na trio hráčov vrátane Ronalda. Mali sme prípravu a bolo to o tom, aby sme hrali agresívne na kontakt, blízko súpera, aby sme hosťom nedali priestorový komfort na zakončenie. V prvom polčase to bolo fajn. Druhý sme už chceli naozaj niečo spraviť a mali veľa priestoru v posledných 30. metroch a sú takí kvalitní, že to mohli využiť."

Zdroj: YouTube / Al Nassr FC
Zdroj: YouTube / Al Nassr FC

Fakty k rozhovoru:

  • Al Adalah, v ktorom pôsobia traja Slováci, je v tabuľke na predposlednom 15. mieste. Na 13-ty celok Al Wehda, ktorý je na priečke mimo ohrozenia, stráca 8 kôl pred koncom súťaže 5 bodov.
  • Ronaldo strelil v utorok 2 góly, celkovo už v saudskoarabskej lige skóroval 11-krát.
  • 38-ročný Portugalec podpísal na prelome rokov s klubom z Rijádu dvaapolročný kontrakt. Podľa medializovaných správ tam zarobí zhruba 200 miliónov dolárov ročne. Momentálne je najlepšie platený futbalista všetkých čias.