Zázračný konjak: pre zdravšie telo a krásnu pleť

08.02.2022

Začiatok roka býva plný nových cieľov a plánov. A keďže na ďalšie predsavzatie nie je nikdy neskoro, zaraďte medzi tie tohtoročné objavovanie ciest k vnútornej i vonkajšej kráse. Veľakrát môžu byť kratšie, ako si myslíte.

Foto: Slim Pasta
Foto: Slim Pasta

Článok je v spolupráci zo Slim Pasta

To, že suroviny ako mandle, žihľava, kokos, olivy, med alebo napríklad avokádo vám môžu byť dobrými pomocníkmi na ceste za zdravším telom a krásnou pleťou, nie je žiadna novinka. Poznáte však konjak?

Zázračný „Diablov jazyk"

Konjak, celým menom Amorphophallus konjac (ľudovo aj Diablov jazyk) je úžitková rastlina a tradičná ázijská potravina, znám aj pod japonským názvom Konnyaku. Za liečivú potravinu ju po prvý raz označili v Číne. Spočiatku bol konjak považovaný za nedostupnú pochúťku, ktorú si mohla dovoliť len hŕstka vyvolených. Dnes patrí medzi jednu z najpopulárnejších ázijských potravín, ktorá pomáha vnútornej i vonkajšej kráse.

Po čom ženy túžia?

Túžba po štíhlej postave a krásnej pleti sú dve priania, ktoré patria v ženskom svete medzi tie najžiadanejšie. Ako ich obe dosiahnuť ľahko a rýchlo? Rada je jednoduchá. Objavte silu konjaku. Konjak sa pestuje v lokalitách mimo civilizácie a využíva sa jeho hľuza. V potravinárskom priemysle sa z nej vyrába konjaková múka, ktorá obsahuje cennú, vo vode rozpustnú vlákninu glukomanan.

Tá detoxikuje tráviaci trakt a zároveň "kŕmi" priateľské baktérie v črevách, čím podporuje črevnú mikroflóru. Glukomanan má nielen priaznivý vplyv na chudnutie, ale zároveň znižuje cholesterol a pozitívne ovplyvňuje vstrebávanie cukrov a tukov v krvi. Konjak sa využíva aj v kozmetickom priemysle, a to v podobne hubiek na čistenie pleti. Sú antiseptické a pokožku čistia bez nutnosti použitia ďalších prípravkov.

Prílohy aj čistiace hubky na pleť.

Potravina menom konjak je vo veľkej miere skloňovaná predovšetkým v spojení s konjakovými prílohami, ktoré sú zdravou alternatívou bežných cestovín a ryže. „Prílohy z konjaku vás dokonale zasýtia a vďaka ich veľmi nízkej energetickej hodnote vám pomôžu znížiť množstvo prijímaných sacharidov," popisuje výživová poradkyňa Monika Rychlovská Tělupilová.

Vďaka tomu sa využívajú pri redukčných diétach, v športových jedálničkoch, ale aj v rámci výživových obmedzení pri chorobách, ako je celiakia, diabetes či obezita.

Konjak však patrí aj do kozmetickej taštičky. Konjaková hubka je totiž revolučná v čistení pleti. Táto 100% prírodná a vegánska pomôcka je vhodnou alternatívou pre starostlivosť o pleť aj pre tú najjemnejšiu pokožku.

„Naše hubky sú vhodné pre pleť bábätiek a zároveň po nich môžu siahnuť aj ľudia trpiaci ekzémami alebo akné. Neobsahujú chémiu ani farbivá a sú vhodné na každodenné použitie," hovorí Nikola Rajchlová z Lovespot.cz. Hubku stačí namočiť v teplej vode. Akonáhle zmäkne, jemnými krúživými pohybmi je možné jednoducho vyčistiť tvár aj telo.

BIO certitikát

Na trhu existuje množstvo konjakových príloh a kozmetických konjakových hubiek. Zárukou kvality pri ich výbere je BIO certifikát. Ten zabezpečí, že produkt pochádza z rastliny, ktorá je pestovaná podľa zásad ekologického poľnohospodárstva v lokalitách, ktoré nie sú znečistené nebezpečnými látkami. Vďaka tomu budete vedieť, že ide o produkt, ktorý vám bude v ceste za vnútornou aj vonkajšou krásou tým najlepším spoločníkom.

Konjakové prílohy Slim Pasta - https://www.slimpasta.sk
Kozmetické hubky Lovespot - https://www.lovespot.cz