Žlté vlaky sa vrátili na linku Žilina – Trenčín – Trnava – Bratislava - Praha a späť

02.10.2021

Žlté diaľkové vlaky RegioJet sa od októbra vracajú na trasu Žilina - Trenčín - Trnava - Bratislava - Praha a späť.

Foto: RegioJet
Foto: RegioJet

Tlačová správa RegioJet

Od soboty 2. októbra 2021 je opäť v prevádzke spoj s odchodom o 6:00 hodine zo Žiliny, s príchodom do Bratislavy hl. st. o 8:30 a následne s odchodom o 8:47 v smere Břeclav - Brno - Praha s príchodom do stanice Praha hlavní nádraží.

Už v piatok išiel spoj v opačnom smere z Prahy s odchodom o 14:49 z Prahy, z Bratislavy hl. st. o 19.17 a príchodom do Žiliny o 21:10 hodín.

Medzi Žilinou a Bratislavou spoje zastavujú v staniciach Považská Bystrica, Púchov, Trenčianska Teplá, Trenčín, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany a Trnava. Tieto mestá tak po novom získajú opäť priame spojenie vlakom RegioJet s Bratislavou, Brnom a Prahou.

Medzi Bratislavou a Prahou budú žlté spoje RegioJet chodiť po novom 4x denne v každom smere - rovnako ako pred pandémiou. 3x denne spoje Bratislava - Brno - Praha a späť a 1x denne Žilina - Bratislava - Brno - Praha a späť.

RegioJet na trase Žilina - Trenčín - Trnava - Bratislava - Praha a späť ponúka plný rozsah služieb v druhých triedach Standard, Relax a Low-cost a v prvej triede Business.

Cestujúci majú v ponuke možnosť pripojenia k bezplatnému internetu a v triedach Standard, Relax a Business ponuku bezplatnej kávy.

Okrem spojenia na trase Praha - Bratislava - Trnava - Trenčín - Žilina a späť ponúka RegioJet 3x denne v každom smere vlakové spojenie na trase Košice - Tatry - Žilina - Ostrava - Praha a to vrátane nočného spoja Košice - Praha a späť.

Na vlakové spoje nadväzujú vo Vrútkach, Kysaku a Košiciach autobusové spoje v smere Banská Bystrica, Zvolen, Svidník, Stropkov, Prešov, Vranov, Humenné a Mukačevo.