Zo Slovenska odchádza známa banka

04.04.2023
Zdroj: dedinsky.sk
Zdroj: dedinsky.sk

Slovenský bankový trh bude mať o jedného hráča menej.

Z krajiny odchádza pobočka francúzskej banky, ktorú môžeme poznať pod značkou Cetelem. Svoj krok oznámila na svojej webovej stránke.

„Na základe dôkladného zváženia, vyhodnotenia všetkých ekonomických ukazovateľov a situácie na trhu sa zriaďovateľ pobočky zahraničnej banky, BNP Paribas Personal Finance SA, rozhodol ukončiť svoje aktivity na Slovensku," uviedla banka.

Ukončenie poskytovania bankových služieb bude postupné. "V prvej fáze bude pozastavené poskytovanie nových úverov, pričom existujúce úvery našich klientov budeme naďalej spravovať. V tejto súvislosti BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE, pobočka zahraničnej banky, prestáva od 3.4.2023 na Slovensku poskytovať nové osobné pôžičky a nové kreditné karty," objasňoval bankový dom.

„Vaše aktuálne úverové produkty splácate naďalej podľa platných zmlúv bez zmeny. Informácie o svojich úverových produktoch nájdete v Klientskej zóne.

V prípade otázok nás kontaktujte na tel. čísle 0850 11 12 12 alebo nám napíšte na klientskyservis@cetelem.sk," doplnila.

Klientom následne poskytla odpovede na kľúčové otázky:

  • Aký dopad bude mať pozastavenie činnosti banky na moje úvery? Existujúce úvery klientov budeme aj naďalej spravovať, to znamená, že klienti budú aj naďalej splácať úvery podľa platných zmluvných podmienok.

  • Aký bude postup pri revolvingových úveroch, osobných pôžičkách a tovare na splátky? Môžem si požiadať o nový úver? V prvej fáze bude poskytovanie nových úverov pozastavené. Existujúce úvery budeme aj naďalej spravovať, to znamená, že klienti budú aj naďalej splácať svoje revolvingové úvery, osobné pôžičky a tovar na splátky podľa platných zmluvných podmienok.

  • Bude banka poskytovať aj naďalej klientsky servis? Áno, klientsky servis bude aj naďalej k dispozícií pre našich klientov tak, ako sú naši klienti zvyknutí.

  • Môžem si ešte nakúpiť na splátky? O možnosti nákupu na splátky cez Cetelem sa prosím informujte priamo v predajni, kde ste si tovar vybrali. V najbližších mesiacoch bude poskytovanie nových nákupov na splátky pozastavené.

  • Pred oznámením ukončenia poskytovania úverov som si požiadal o pôžičku. Čo bude s mojou žiadosťou? Všetky žiadosti klientov prejdú celým procesom rozhodovania a klienti budú informovaní o výsledku posúdenia.