Kto je trenčiansky Mr. Zero? Chcem ukázať trénerovi, že mám na to byť v bráne!

08.03.2021

Ligový debut si užil naplno. Pri fortunaligovej premiére medzi žrďami si na ňom vylámala zuby Trnava, ktorá začala jarné ťaženie najlepšie zo všetkých. Hneď mu prischla prezývka Mr. Zero.

Michal Kukučka, foto: YouTube / AS Trenčín
Michal Kukučka, foto: YouTube / AS Trenčín

Michal Kukučka - 18-ročný mladík - porozprával nie len o svojom prvom štarte za AS Trenčín.

  • Trenčania zdolali cez víkend doma Spartak Trnava 2:0.
  • Potvrdili tak postavenie v TOP 6.
  • Ubezpečili futbalovú verejnosť, že s mužstvom spod Čákovho hradu majú v najvyššej súťaži počítať aj v ďalšom ročníku.


Trenčín zvládol aj posledný zápas pred nadstavbou. Zaslúžené víťazstvo?

Prvých 20 minút to nebolo z našej strany dobré. Trnava mala veľa striel a štandardku za štandardkou. Chvalabohu, ustáli sme to. Dnes sa dá povedať, že práve toto bolo v sobotu kľúčové. Po odmlke v aktivite sme ale strelili gól zásluhou Čakyho (Hamzu Čatakoviča, pozn.). Potom sme sa upokojili a začali hrať svoju hru.

Prebrali sme iniciatívu a do druhého polčasu chalani pokračovali v aktivite. Bolo to už z obidvoch stráne hore-dole. Ale dôležité bolo, že sme hostí nepúšťali do vyložených šancí.

Pri debute si si hneď vyslúžil prezývku Mr. Zero. To sa muselo počúvať dobre.

(Smiech...) Je to už taká klubová tradícia. Stal som sa jedným z brankárov, ktorí za Trenčín vychytali nulu. Teším sa z toho a posnažím sa, aby som ju mal čo najčastejšie. Najviac som sa zapotil v prvých 20 minútach. Trnava mala až priveľmi veľa striel, takže chalani sa ich snažili blokovať.

Prišla pochvala aj od trénera?

Osobitne nie. Ale tréner skonštatoval, že bol na nás hrdý a tiež na to, čo sme po zimnej prestávke predviedli. Dali sme si cieľ hrať v prvej šestke a spolu sme to zvládli. Verím, že si trenčianske mužstvo užije nadstavbu. Čaká nás skvelých 10 zápasov.


Jarné zápasy Trenčína

Trenčín 3-3 Dunajská Streda

Senica 2-3 Trenčín

Pohronie 0-1 Trenčín

Trenčín 2:0 Trnava


Správu o tom, že si proti Trnave premiérovo zachytáš, si mal už vo štvrtok. Dalo sa to čakať, keď bolo jasné, že Igor Šemrinec sa medzi žrde nepostaví?

Momentálne sme k dispozícii traja brankári. Menno Bergsen je zranený a ďalší dvaja sú ešte mladší odo mňa. Sú to 16- a 17-roční chalani. Bolo tak zrejmé, že do brány pôjdem ja. Ale môžem povedať, že som nemal žiadnu trému. Snažil som sa robiť len čo najjednoduchšie veci a odviesť najlepšiu robotu pre tím.

Predpokladá sa, že s tebou rátajú aj na najbližší zápas proti Slovanu?

Je len začiatok týždňa. Netuším. Kto pôjde do brány proti Slovanu, to sa dozvieme vo štvrtok alebo v piatok. O Šeďovi (Šemrincovi, pozn.) nemám žiadne informácie.

Trenčín neprehral 6 ligových zápasov v rade. Po zimnej pauze to boli 3 víťazstvá a remíza. V čom sa podľa teba tím zlepšil?

V defenzívnej činnosti a začali sme vyhrávať aj také zápasy, v ktorých sme neboli lepším od súpera. Strieľame viac gólov. Hráme viac tímovo. Filozofiu a herný štýl máme prakticky rovnaké. Tie nie sú v ničom iné, zmenil sa skôr charakter mužstva.

Navyše, hráme konečne doma. Hneď je to iné, ako keď každý víkend cestujete minimálne 80 kilometrov. Netrénujete tam a tak ani necítite, že ste "doma". Návrat do Trenčína nepochybne dodal tímu väčšiu energiu do zápasov. Sami môžete vidieť, že je to tak.

foto: Facebook / AS Trenčín
foto: Facebook / AS Trenčín

V sobotu si svojím debutom zažil najväčší osobný úspech v Trenčíne. Čo sú tvoje nové ambície?

Je to tak. Momentálne je to môj najväčší míľnik v kariére. Pred sezónou som si dal osobný cieľ, že chcem odchytať aspoň jeden zápas za áčko. Splnilo sa a ide sa ďalej. Stále treba tvrdo pracovať na tréningu a ukázať trénerovi, že mám na to kvalitu, aby som ďalej chytal v bráne. Takže sústredím sa na to, aby som tvrdo makal a zároveň zostal pri zemi. Pokiaľ by som znovu dostal šancu, chcem odviesť maximum.

Si veľmi mladý brankár, máš brankárske vzory?

Nemám brankársky vzor. Od každého gólmana si snažím zobrať niečo iné. Od malička som mal rád Petra Čecha, dnes to už až tak neplatí.

Sleduj futbalové rozhovory aj na Facebooku

Ešte pre zimou vás kritici vystríhali pred bojmi o ligovú záchranu. Dostali ste sa napokon do TOP6 a môžete si „vydýchnuť". Kde vidíš  Trenčín na konci sezóny v nadstavbovej tabuľke?

Je pravdou, že sa hrá teraz určite každému ľahšie. Keď sa pozrieme na tabuľku dolnej šestky, posledný tím stráca na 7. pozíciu iba tri body. Toto by bolo veľmi náročné. O to viac sa tešíme, že sa Trenčínu podarilo prebojovať do TOP6. Máme pred sebou zaujímavé kolá a ako len budeme vládať, chceme skončiť v tabuľke čo najvyššie.

Ďalšie futbalové rozhovory