Slováci na Eure už na športovom kanáli? RTVS reaguje

04.05.2021

Začiatok futbalových majstrovstiev Európy sa už doslova ráta na týždne. Stihne dovtedy Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) spustiť svoju športovú stanicu?

Foto: Facebook / Šport RTVS
Foto: Facebook / Šport RTVS

Ďalšia otázka do Mlynskej doliny znela, či majú takzvaný plán B - teda vznik „štvorky" RTVS k dňu 23. júl 2021. Vtedy sa začína letná olympiáda v Tokiu.

„Vedenie RTVS sa problematikou športovej programovej služby intenzívne zaoberá a je maximálna snaha o spustenie športovej služby v čo najskoršom možnom termíne v tomto roku. Vzhľadom na množstvo faktorov, ktoré ovplyvňujú spustenie novej programovej služby, nie je možné upresniť konkrétny termín jej spustenia," reagoval PR manažér telerozhasu Filip Púchovský.

Ligu potvrdila Markíza, chce ju aj RTVS

Nateraz to vyzerá, že z RTVS zmizne ligový futbal. Markiza sa už nedávno stihla pochváliť, že vysielacie práva získala na tri sezóny.

„RTVS je držiteľom vysielacích práv na aktuálnu sezónu a momentálne je v rokovaní o právach na vysielanie súťaže aj pre nasledujúce roky Fortuna ligy. O výsledkoch rokovaní budeme informovať," uviedol Púchovský.

Zostane Fortuna liga aj na obrazovskách RTVS a zápasy z nej si od budúcej sezóny podelia s Markízou? Manažér telerozhlasu doplnil, že „konkrétne podmienky v rámci predmetných rokovaní v tomto momente nemôžeme komentovať"

Vo verejnoprávnom médiu chcú udržať Slovnaft Cup. „Predchádzajúci tender na vysielanie Slovnaft cupu RTVS vyhrala a vrátane tejto sezóny, ktorá stále trvá, odvysielala najvyšší počet prenosov v histórii súťaže. RTVS má záujem zapojiť sa do súťaže o vysielacie práva aj na ďalšie obdobie v momente, ako bude vyhlásená," uviedol Púchovský.

Liga majstrov bola „nad sily"

Ako to bude s európskym klubovým futbalom? Portál zivé.sk začiatkom roka napísal, ze UEFA Ligu majstrov by už nemala vysielať Orange TV. Tu ale z Mlynskej doliny priznávajú, že sa im licenčné práva na najprestížnejšiu európsku klubovú súťaž nepodarilo získať.

Požadované finančné plnenie totiž presahovali možnosti média.

„Európsky futbal bude mať vo vysielaní RTVS svoje miesto aj v nasledujúcich sezónach. RTVS podpísala zmluvu s Európskou futbalovou úniou (UEFA), vďaka ktorej získala vysielacie práva na Európsku ligu a novú Európsku konferenčnú ligu pre sezóny 2021/2022, 2022/2023 a 2023/2024. Zápasy Európskej ligy vysiela RTVS aj v aktuálnej sezóne," dodal Púchovský.